Tony Iommi opowiedział o tym, jak wpadł na pomysł riffu do 'Iron Mana'

i

Autor: Screen: youtube.com/watch?v=vLaZZAWTl3

Tony Iommi opowiedział o tym, jak wpadł na pomysł riffu do 'Iron Mana'

2021-03-03 15:11

Są takie utwory w historii rocka i metalu, które są obecnie monumentalnymi klasykami, tworząc fundamenty pod obecnie znane kompozycje. Tony Iommi opowiedział o tym, jak wpadł na pomysł, by stworzyć riff do kultowego 'Iron Mana'.

Mówi się, że Black Sabbath stworzyli fundamenty pod muzykę metalową i później każdy większy zespół, czerpał garściami z dorobku grupy. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ kompozycje zespołu do dzisiaj uznawane są za jedne z najważniejszych w historii metalu. Jednym z takich numerów z pewnością jest 'Iron Man', który pojawił się na krążku 'Paranoid'. Tony Iommi opowiedział o tym, jak wpadł na pomysł, by napisać kultowy riff.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4

Tony Iommi opowiedział o tym, jak wpadł na pomysł, by napisać riff do 'Iron Mana'

W rozmowie z 'Songfacts', Tony Iommi postanowił opowiedzieć historię riffu, który według wielu osób, zmienił oblicze muzyki metalowej:

Byliśmy w sali prób i Bill Ward zaczął wybijać ten rytm: bum, bum, bum. Ja nagle zagrałem ten dźwięk przed riffem i pomyślałem „fajnie brzmi”. Bill dalej grał, a ja zagrałem ten riff. Większość riffów wymyśliłem na poczekaniu i ten był jednym z nich. Szedł w parze z bębnami, na których grał Bill. Wyobrażałem sobie, że ktoś się skrada, jakiś potwór, i ten riff oddawał tę wizję.

Tony Iommi ma plan wydać kolejną solową płytę, na której mieliby pojawić się różni goście. Nie wiadomo jednak, kiedy ruszą prace nad albumem, a wszystko to spowodowane jest pandemią koronawirusa.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?