Tony Iommi opowiedział o swoim ulubionym numerze, nagranym z Ronniem Jamesem Dio

i

Autor: screen: https://youtu.be/rNJD57VML5g

Tony Iommi opowiedział o swoim ulubionym numerze, nagranym z Ronniem Jamesem Dio

2021-03-04 12:38

Historia Black Sabbath dzieli się na czasy z Ozzym i te z innymi wokalistami, które można różnie oceniać. Pewnym jest, że jednym z jasnych punktów kariery grupy 'po Ozzym', są płyty z Ronniem Jamesem Dio. Tony Iommi wspomniał, który numer z wokalistą lubi najbardziej.

Historia Black Sabbath to czasy z Ozzym i te gdy w grupie pojawiali się różni wokaliści i muzycy. Z pewnością najjaśniejszym punktem kariery 'po Ozzym' jest czas, gdy na wokalu pojawił się Ronnie James Dio. Tony Iommi postanowił opowiedzieć, który numer z wokalistą jest jego ulubionym.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4

Tony Iommi o ulubionym numerze z Dio: nagraliśmy go w Jersey

W niedawno udzielonym wywiadzie, Iommi zdradził, który numer z tych nagranych z Dio, jest jego ulubionym:

'Neon Knights', wydaje mi się, że nagraliśmy go w Jersey. Udaliśmy się na wyspy Jersey w drodze powrotnej z Ameryki. Wróciłem do Anglii zbyt wcześnie i musiałem gdzieś wyskoczyć, ponieważ mój księgowy powiedział: 'Wynoś się! Wróciłeś za wcześnie, pojedź gdzieś' (…) Wybrałem się na wyspy Jersey, gdzie spędziłem 2-3 tygodnie w hotelu. Tam wpadłem na pomysł do 'Neon Knight', a ponieważ nie mogliśmy wrócić do Anglii, wybraliśmy się do Paryża.

Wszyscy się tam zjawili – Ronnie, Bill oraz Geezer. Skończyło się na tym, że weszliśmy do studia w Paryżu i nagraliśmy 'Neon Knights'.

Piosenka znalazła się na kultowym dziś albumie 'Heaven And Hell' z 1980 roku.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?