Wydmy

i

Autor: Agencja East News Wydmy

To zjawisko zafascynowało miliony osób! Wydmy zmieniły kolor na biały?

2021-04-23 13:55

W wyniku postępujących zmian klimatu przyzwyczailiśmy się już, że co jakiś czas jesteśmy świadkami zaskakujących i nie napawających optymizmem anomalii pogodowych. To takiej doszło też w Arabii Saudyjskiej, a zjawisko to zostało uwiecznione na wielu fotografiach, które trafiły do sieci. Natychmiast w Internecie zawrzało, ponieważ ze zdjęć wynikało, że wielkie, pisakowe wydmy po prostu zmieniły kolor na biały! Jak to możliwe?

Śwaiat potrafi zaskoczyć nas w najmniej spodziewanym momencie. Tak też było i tym razem kiedy turyści i okoliczni mieszkańcu byli świadkami zjawisko, na pierwszy rzut oka, wydawało by się nadprzyrodzonego. 

Wydmy nagle zmieniły kolor na biały? 

Wydmy nagle zmieniły kolor na biały? To pytanie, które zadają sobie naoczni świadkowie tego zjawiska i ci, którzy widzieli już zdjęcia z Arabii Saudyjskiej. Wydarzenie było tak nieprawdopodobne, że nawet reprezentanci lokalnej społeczności zjechali się na miejsce bardzo szybko po tym gdy do Internetu trafiła informacja o dziwnej sytuacji na pustyni. Na szczęście okazała się, że to nic groźnego dla życia ludzi i zwierząt. 

Odpowiednie okna to ochrona domu przed wiatrem i niepogodą

Za to co wydarzyło się na wydmach w Arabii Saudyjskiej odpowiada po prostu pogoda. Biały nalot okazał się być zwyczajnym śniegiem pomieszanym z gradem, ale jak to?! W Arabii gdzie temperatura sięga nawet 540 stopni to w ogóle możliwe? 

Śnieg i grad w Arabii Saudyjskiej 

Śnieg i grad w Arabii Saudyjskiej! Taka pogodowa anomalia zaskoczyła wszystkich mieszkańców regionu. Te pustynne tereny pokryły się lodem i gradowymi kulkami, które z oddali przypominały grubą warstwę śniegu. Wszystkich dziwi jednak fakt, że opad utrzymał się tak długo na piaszczystych wzniesieniach, których temperaturę o tej porze roku szacuje się na około 30 stopni. Podobne zjawisko jest bardzo rzadkie, ale w ostatnim czasie w wyniku globalnego ocieplenia sytuacje takie w tym rejonie świata zdarzają się na przekór wszystkiemu coraz częściej. 

Sonda
Globalne ocieplenie - boisz się postępujących zmian klimatu?