The Grand Tour w Polsce. Jakie miejsca odwiedzili Clarkson, Hammond i May?

i

Autor: Amazon Prime Video / materiały prasowe Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May

seriale

To ostatni sezon kultowego programu. Fanów zaskoczyła... premiera odcinka

2024-02-20 11:51

To jeden z klasyków telewizyjnych w kategorii motoryzacji. Już w ubiegłym roku przez Jeremy'ego Clarksona ogłoszono zakończenie produkcji "The Grand Tour" i oznajmiono, że sezon 5 ma być ostatnim.

Nowy "The Grand Tour" zabiera nas do Mauretanii

Już w 2023 roku ogłoszono, że Amazon zakończy współprace z Jeremym Clarksonem z powodu jego skandalicznych wypowiedzi. Warto zaznaczyć, że bierze on udział nie tylko w "The Grand Tour", ale też w "Farmie Clarksona". Emisje ostatnich sezonów obu programów zaplanowano na 2024 rok.

Z czego nie wiadomo było, jak zostanie zakończony "The Grand Tour". Przypomnijmy, że Jeremy Clarkson prowadził program wcześniej w BBC z Richardem Hammondem oraz Jamesem May'em jako "Top Gear". Po burzliwym odejściu przeszli oni do Amazona i tak powstał "The Grand Tour". Od pewnego czasu ma format bardziej reportażowy - dziennikarze odwiedzili m.in. Polskę.

Sezon 5 ma być ostatnim. Choć pojawiały się delikatne zapowiedzi w sieci, fani byli zaskoczeni opublikowaniem nowego odcinka. Na grupach fanowskich nazwano to "miłą niespodzianką". Co ciekawe, dziennikarze wybrali się tam trasą Rajdu Dakar - z Mauretanii do Senegalu.

Richard Hammond i ekipa The Grand Tour w Polsce