Jeremy Clarkson zaczepia Briana Maya: Nie dajcie się zwieść!

i

Autor: Materiały prasowe/David Fisher/Shutterstock/Rex Features/East News Konflikt między Jeremym Clarksonem i Brianem Mayem

Jeremy Clarkson zaczepia Briana Maya: "Nie dajcie się zwieść!"

2023-02-02 11:38

Dopiero pisaliśmy o tym, dlaczego zespół Queen nie zagrał - i najprawdopodobniej nigdy nie zagra - na legendarnym festiwalu Glastonbury. Okazuje się, że Brian May i organizator wydarzenia nie darzą się sympatią, a związek z tym ma kwestia polowań i ochrony zwierząt. Teraz do dyskusji niespodziewanie postanowił dołączyć Jeremy Clarkson, który zaczepił słownie gitarzystę.

Jakiś czas temu Brian May, uznany na całym świecie gitarzysta i współzałożyciel legendarnej grupy Queen, udzielił wywiadu magazynowi "The Sun". W rozmowie został poruszony wątek festiwalu Glastonbury, który uchodzi za jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie. W całej, ponad pięćdziesięcioletniej historii tej imprezy. brytyjska formacja nie wystąpiła na niej i wygląda na to, że nigdy się to nie zmieni. Gitarzysta powiedział wprost, że darzy sporą niechęcią organizatora Glastonbury, Michaela Eavisa. Panów różni przede wszystkim kwestia podejścia do tematu ochrony zwierząt - Eavis jest zapalonym myśliwym i nie jednokrotnie wypowiadał się, że jest zwolennikiem odstrzału borsuków. Z jego podejściem do tego tematu nie może się pogodzić May, który od lat udziela się charytatywnie w kwestii obrony zwierząt. 

Jeremy Clarkson o Brianie May'u: "Nie mówi prawdy"

Teraz niespodziewanie głos w dyskusji zabrał Jeremy Clarkson. Popularny dziennikarz, zajmujący się motoryzacją, przygotowuje się do premiery drugiego sezonu swojego programu Clarkson's Farm. Jednym z poruszonych w nim wątków będą zmagania Clarksona właśnie z borsukami, które doprowadziły do zniszczeń na jego farmie, a także stanowią niebezpieczeństwo dla innych zwierząt, głównie ze względu na przenoszenie gruźlicy. W rozmowie z "The Daily Mail" dziennikarz postanowił zaczepić Briana Maya mówiąc, że nie można dać wiary jego słowom na temat tych zwierząt.

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

To nie są miłe zwierzęta. Nie dajcie się zwieść Brianowi Mayowi. To robią borsuki. Oto, jak bardzo cierpią ludzie, którzy od pokoleń pracowali, aby zbudować farmę, która została zniszczona przez borsuki - powiedział Clarkson w wywiadzie.