Dlaczego Queen nigdy nie wystąpili na Glastonbury? Brian May zdradza prawdziwe powody

i

Autor: Materiały prasowe Dlaczego grupa Queen nie zagrała na legendarnym festiwalu?

Dlaczego Queen nigdy nie wystąpił na Glastonbury? Brian May zdradza prawdziwe powody

2023-02-01 13:04

Za czasów funkcjonowania w klasycznym składzie, zespół Queen uchodził za jednego z największych w branży i występował na najważniejszych światowych wydarzeniach muzycznych. Nigdy jednak nie pojawiły się na legendarnym już Glastonbury - dlaczego? Brian May zdecydował się wyjaśnić całą sytuację i zdradzić powody.

Zespół Queen w swoim klasycznym kształcie, w latach 1970-1991, występował na całym świecie. Grupa wiedziała, jak zrobić świetne widowisko, jej członkowie mieli ze sobą świetną chemię na scenie. Nie da się jednak ukryć, że jej prawdziwym władcą był Freddie Mercury - muzyk okazał się być urodzonym performerem, który jak nikt potrafił zawładnąć tłumem, czego najlepszym przykładem jest występ brytyjskiej formacji na Live Aid. W ciągu swojej kariery zespół nie zagrał jednak na niezwykle popularnym festiwalu, czyli Glastonbury - dlaczego?

Brian May o tym, dlaczego Queen nigdy nie zagrali - i nie zagrają - na Glastonbury

Glastonbury to jeden z największych festiwali na świecie. Jego założycielem jest Michael Eavis, a pierwsza edycja odbyła się w 1970 roku. Od samego początku na wydarzeniu grają największe nazwiska w branży - wiadomo już, że w tym roku jednym z headlinerów imprezy jest Elton John, krążą pogłoski, jakby skład mieli uzupełnić Guns N' Roses.

Dlaczego więc nigdy, w ponad pięćdziesięcioletniej historii festiwalu, jego line-upu nie zasiliła brytyjska formacja? Brian May zdecydował się rozwiać wszelkie wątpliwości w najnowszym wywiadzie dla "The Sun". Muzyk nie ukrywa swojej niechęci do założyciela i organizatora festiwalu, który w wolnym czasie, dla rozrywki, zajmuje się polowaniem na borsuki. Gitarzysta powiedział, że jest to jeden z głównych powodów, dla którego nigdy nie wyrazi zgody na udział Queen w tym wydarzeniu, dodając, że Eavis wielokrotnie obrażał go w mediach. Na pytanie zaś, czy Queen kiedykolwiek otrzymał zaproszenie do udziału w Glastonbury, May odpowiedział wymijająco:

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Czy próbowali nas włączyć do składu? Myślę, że to uczucie niechęci jest odwzajemnione i oni rozumieją, co czuję - powiedział May w wywiadzie.

Warto wspomnieć o tym, że sam Eavis twierdził już jakiś czas temu, że nigdy nie zaprosił zespołu do udziału w wydarzeniu, gdyż ten... nie pasuje do jego klimatu! Powiedział także, że rzekomo sam menedżer Queen wysyłał do niego pocztówki, które on odczytał jako próbę przekonania go do włączenia formacji do line-upu.

Queen - jak dobrze znasz historię legendarnego zespołu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W ramach prac nad jakim albumem został nagrany najnowszy singiel grupy, "Face It Alone"?