Artur Rojek koncerty 2020: BILETY, DATY, MIEJSCA

i

Autor: Screen z facebook/artur.rojek.official Artur Rojek koncerty 2020: BILETY, DATY, MIEJSCA

To nie żarty! Artur Rojek i zespół zostali kabaretem

2021-05-25 13:16

Pandemia zmusiła wielu muzyków nie tylko do przebranżowienia się, apelował z resztą o to sam premier Mateusz Morawicki, ale też do dokonania pewnych zmian w swoich zespołach, które umożliwią artystom granie koncertów w Polsce. W bardzo podobnej sytuacji znalazł się Artur Rojek, który po przyłączeniu się do apelu o uwolnienie branży koncertowej wymyślił godny uwagi i kreatywny sposób na to by obejść postanowienia rządu w sprawie organizacji koncertów.

Artyści nazywają postanowienie premiera i rządu wprost - bezmyślnym i absurdalnym. Ciężko nie zgodzić się z argumentami przytaczanymi w publicznej dyskusji przez muzyków, którzy oczekują od rządu jedynie równości wobec prawa.

Artur Rojek wystąpi z zespołem jako kabaret

Artur Rojek zapowiedział, że wystąpi z zespołem jako kabaret, ponieważ przepisy nakładające ograniczenia na organizatorów koncertów nie dotyczą z kolei kabaretów. W sieci zawrzało po tym jak wiele polskich gwiazd zestawiło ze sobą trzy zdjęcia: pełnych kibiców trybun, widowni obecnej na stand-upie w warszawie i pustej sali podczas koncertu Organka i Mery Spolsky.

Eska ROCK: Wywiad z Arturem Gadowskim (IRA)

Artur Rojek miał już zaplanowane koncerty na maj - miał zagrać między innymi 29 maja 2021 roku oraz 1 czerwca 2021 - teraz wie, że niestety znów musi przełożyć kolejny raz swoje koncerty. Jest też inna możliwość, o której wspomina w rozmowie z dziennikarką Onetu - - Prawdopodobnie zagramy jako kabaret - mówi Artur Rojek

Artur Rojek protestuje i komentuje decyzje rządu

Artur Rojek nie tylko protestuje, ale też głośno komentuje decyzje rządu, która skutecznie uniemożliwia muzykom i setkom osób zaangażowanych w produkcję eventów i koncertów, powrót do normalności. - Dla mnie to jest absurd. Półtora tygodnia temu dostaliśmy informację, że jest to pomyłka - i że zostanie ona poprawiona. Czas minął i nic się nie zmieniło. Stąd ten protest - mówi w rozmowie z Onetem Artur Rojek. Wpisy wielu artystów, którzy krytykują niesprawiedliwą decyzje rządu pojawiły się na Facebooku m.in. Smolika, Darii Zawiałow, Katarzyny Nosowskiej, Ani Dąbrowskiej, Artura Rojka i zespołów: IRA, Zakopower oraz Raz Dwa Trzy.

Sonda
Popierasz protest gwiazd o uwolnieie branży koncertowej?