Ten zegarek zachwyca fanów metalu. Kosztuje fortunę

i

Autor: Richard Mille/Ferrari Press/East News

Ten zegarek zachwyca fanów metalu. Kosztuje fortunę

2023-02-07 10:14

Różne są sposoby na pochwalenie się swoim finansowym sukcesem. Jedni budują domy, inni kupują drogie samochody, kolejni inwestują w złoto, a jeszcze inni w kryptowaluty. Jest jeszcze jeden przedmiot, który często traktuje się jako symbol statusu, a nie po prostu coś użytkowego. Zegarek od wieków bywa jasnym sygnałem, że jego właściciel się o finanse martwić nie musi. Co ciekawe, jedna z pierwszych rzeczy, które kupują sobie piłkarze po pierwszej naprawdę dużej wypłacie, to drogi zegarek – symbol, inwestycja, lokata, można na to różnie patrzeć.

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania

Kolejna ciekawostka: w czasach gdy światem Zachodu targają kolejne gospodarcze kryzysy, majątki pojawiają się i znikają w mgnieniu oka, ceny paliw szaleją, po zegarek firmy Rolex, która uchodzi za wzór luksusu, czeka się w długiej kolejce. Naprawdę jest tylu chętnych, gdy świat płonie? Najwyraźniej.

Zegarek, któremu się przyglądamy jest przykładem jak „zarzucić wędkę” na tych, którzy będąc młodymi wilkami kochali ciężkie granie i ta miłość nie przeszła im, gdy już dorobili się naprawdę dużych pieniędzy. Jednak trudno jest utrzymać jednocześnie wizerunek milionera z klasą oraz łączyć go z rockową rebelią, metalową agresją albo punkową kontestacją. To po prostu nie działa razem, dlatego można zaakcentować swój gust małym detalem. Małym, ale oczywiście odpowiednio drogim.

Jeśli zatem nie chcesz tracić wizerunku człowieka sukcesu, ale jednocześnie mieć metalowego asa w rękawie, to ten zegarek jest dla Ciebie. Oczywiście potrzebujesz także „garści” drobnych, bo taka przyjemność kosztuje prawie milion euro. Producent luksusowych szwajcarskich zegarków, Richard Mile, stworzył ich zaledwie 50. Seria RM 66 jest rozpoznawalna z daleka, przede wszystkim na wkomponowaną kościstą dłoń w charakterystycznym geście „diabełka”. Spopularyzowany przez Ronniego Jamesa Dio z początku oznaczał odwoływanie złych mocy, odczynianie uroków, ochronę przed złem. Z czasem stał się znakiem rozpoznawczym subkultury rockowej i metalowej, używanym jako forma wyrażania zaangażowania w muzykę.

Wśród wielu ślicznych szczegółów można wymienić markery godzin w kształcie gitarowych kostek oraz koronkę z wygrawerowaną czaszką. Mroczny zegarek wykonany jest z kompozytu włókna węglowego, do tego ma wstawki z polerowanego złota, a niektóre detale wykonano z tytanu.