Ten Thousand Ships: spin-off “Gry o tron” jednak powstanie? George R. R. Martin rozwiał wątpliwości!

i

Autor: Willy Sanjuan/Invision/East News Ten Thousand Ships: spin-off “Gry o tron” jednak powstanie? George R. R. Martin rozwiał wątpliwości!

Kolejne wieści z Westeros

Kolejny spin-off “Gry o tron” w przygotowaniu. Niejako zapowiedział go “Ród smoka”

2024-06-17 0:57

“Ten Thousand Ships” był jednym z pierwszych zapowiedzianych spin-offów “Gry o tron” i choć fani porzucili już nadzieje na jego powstanie, pojawiło się światełko w tunelu. George R. R. Martin zdradził bowiem, że prace nad odcinkiem pilotażowym trwają, a produkcja zyskała nową, obiecującą scenarzystkę.

Dziwna sprawa z tymi spin-offami “Gry o tron”, bo co rusz słyszymy pogłoski o kolejnych projektach, a dotąd ujrzeliśmy tylko jeden. Przez ostatnie lata zapowiadano “Ten Thousand Ships” o losach legendarnej księżniczki Nymerii, “9 Voyages” o słynnych wyprawach lorda Corlysa Velaryona, a także opowieść o Długiej Nocy, Rebelii Roberta, Podboju Aegona, krainie Yi Ti, a nawet losach mieszkańców Zapchlonego Tyłka i dalszych przygodach Jona Snow. I choć ostatni z pomysłów został (na szczęście) porzucony, podobnie jak Długa Noc, przyszłość pozostałych stoi pod znakiem zapytania. Oficjalnie ich bowiem nie skasowano, ale sam szef HBO obwieścił jakiś czas temu, że poza kontynuacjami “Rodu smoka” (wstępnie mamy zobaczyć cztery sezony) i “Rycerzem Siedmiu Królestw” żaden projekt z tegoż uniwersum nie jest obecnie rozwijany. I albo kłamał, albo sytuacja uległa zmianie.

SPRAWDŹ TEŻ: “Ród smoka”: recenzja 2. sezonu. Panie Martin, dlaczego Pan na to pozwolił?

“Ten Thousand Ships” – spin-off “Gry o tron” o księżniczce Nymerii wcale nie trafił do kosza

George R. R. Martin podzielił się bowiem wieścią, że “Ten Thousand Ships” jest we wstępnej fazie przygotowań i nad pilotem pracuje laureatka nagrody Pulitzera, Eboni Booth.

Jest niezwykle utalentowaną młodą dramatopisarką, a praca z nią to czysta przyjemność. Kiedy nie pisała i nie produkowała swoich nagradzanych sztuk na Broadwayu i poza nim, była zajęta pracą nad odcinkiem pilotażowym “Ten Thousand Ships”, spin-offu “Gry o Tron” opowiadającym o Nymerii i Rhoynarach. Wszyscy jesteśmy tym bardzo podekscytowani… choć wciąż zastanawiamy się, jak zapłacimy za 10 000 statków, 300 smoków i te gigantyczne żółwie – napisał autor na swoim (nie)blogu.

“Ten Thousand Ships” – kim była księżniczka Nymeria?

Gwoli wyjaśnienia dla niezaznajomionych z tematem – Nymeria była pochodzącą z Ny Sar księżniczką, która po podbiciu Royne przez Wielkie Włości Valyriańskie (skąd wywodzą się Targaryenowie), poprowadziła Rhoynarów na zachód na tytułowych dziesięciu tysiącach statków. Po drodze napotkali wiele przeszkód i gdy wreszcie trafili do Dorne, gdzie Nymeria poślubiła lorda Morsa Martella ze Słonecznej Włóczni, księżniczka spaliła wszystkie statki, by obwieścić swym ludziom, że ich tułaczka wreszcie dobiegła końca.

Krótki zarys historii Nymerii poznajemy w pierwszym odcinku “Rodu smoka”, gdy Rhaenyra i Alicent czytają o niej w książce – to właśnie jej losów dotyczy strona wyrwana przez księżniczkę, którą jej (już była) przyjaciółka zachowała przez wszystkie te lata. Ponadto to właśnie na cześć Nymerii Arya Stark nadała imię swej wilkorzycy.

SPRAWDŹ TEŻ: Gwiazdor “Rodu smoka” nigdy nie oglądał “Gry o tron”. Podał konkretny powód

 

“Ród smoka” czy “Gra o tron”? Rozpoznaj serial po cytacie

Pytanie 1 z 15
Any man who must say “I am the King” is no true king.
“Ród smoka” czy “Gra o tron”? Rozpoznaj serial po cytacie
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Źródło: Kolejny spin-off “Gry o tron” w przygotowaniu. Niejako zapowiedział go “Ród smoka”