Syrena Irena Warszawa. Bistro w kamienicy u zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i Oboźnej

i

Autor: PION Studio Kolorowe, nowoczesne, zabawne – zostało okrzyknięte najładniejszą pierogarnią w stolicy!

Ranking

Te restauracje znajdują się w Polsce i zostały uznane za jedne z najpiękniejszych na świecie

Wyjątkowe wnętrza, zaskakujące rozwiązania i fenomenalny efekt! Nie tylko architekci mieszkań i domów starają się by ich projekty były zjawiskowe. Jak się okazuje podobny trend obowiązuje także w... restauracjach!

Kto z nas nie lubi odkrywać nowych miejsc na kulinarnych mapach Polskich. Szczególnie cenimy sobie piękne wnętrza restauracji, gdy pogoda nie sprzyja posiedzeniom na dworze. Sprawdźcie, które restauracje trafiły na listę najpiękniejszych na świecie!

Te restauracje z Polski znalazły się na liście najpiękniejszych na świecie!

Wizyta w restauracji ma być chwilą, której długo nie zapomnimy. Oto wyjątkowe lokale, które zasługują na naszą uwagę.

Va Bene Chicchetti, Warszawa

Czym jest chicchetti bar? To wenecka specjalność – lokal, w którym gościom serwuje się małe przekąski. Va Bene Cicchetti to pomysł Emanuele Guidiego i Agaty Szaran, Włocha i Polki, którzy postanowili przenieść do Warszawy nieco weneckiego klimatu - wyjaśnia "Rzeczpospolita". Jak dodaje dziennik, za projekt wnętrz baru pracownia Noke Architects zdobyła w 2023 roku nagrodę w konkursie Restaurant & Bar Design Awards w kategorii restauracji i barów z Europy.

Syrena Irena, Warszawa

Restauracja znajduje się Krakowskim Przedmieściu. To lokal, który został zaprojektowany przez architektów z warszawskiego biura Projekt Praga. Wnętrze utrzymano w jasnej, pogodnej kolorystyce z pudrowym różem w roli głównej.

Mocnym kolorystycznym kontrapunktem są kobaltowe detale. Fenomenalnie wygląda tam tapeta z fragmentem obrazu pod tytułem „Odyseusz i syreny” Herberta Jamesa Drapera.

Opasły Tom, Warszawa

Klimat Opasłego Tomu tworzą kolory, kształty oraz lampy, które przyciągają wzrok nawet przechodniów za oknami. Prestiżowy magazyn „Wallpaper” uznał w 2020 roku Opasły Tom za jedną z pięciu najpiękniejszych restauracji na świecie - relacjonuje "Rzeczpospolita".

Campo Modern Grill, Wrocław

Jak wygląda najlepiej zaprojektowana restauracja na świecie? W 2018 roku jury konkursu WIN Awards, organizowanego przez serwis World Interior News, wskazało właśnie na wrocławski Campo Modern Grill i przyznało wspomniany tytuł tej restauracji - czytamy w "Rz".

Martim, Wrocław

Pozostańmy jeszcze we Wrocławiu, bo właśnie tam znajdziemy restaurację o nazwie Martim. Serwuje się tam kuchnię Portugalii. Uroku w tym lokalu dodaje przeszklone, pełne światła, proste i nowoczesne wnętrze w kolorach nawiązujących do barw narodowych Portugalii!

Jedno jest pewne, w tych restauracjach można się poczuć naprawdę bardzo wyjątkowo.

QUIZ: Jesteś gotowy na test z ostatnich 20 lat historii Polski? Sprawdzimy twoją wiedzę!

Pytanie 1 z 10
1. Kto podpisywał traktat akcesyjny Polski do Unii Europejskiej?
Restauracje na kółkach zaparkowały w Bydgoszczy