Najsłynniejsze artystki PRL-u. QUIZ o tych, które podbijały serca talentem i urodą!

i

Autor: AKPA QUIZ o artystkach PRL-u

quizy

Te artystki były ikonami czasów PRL-u - co o nich wiesz? Rozwiąż quiz

2024-05-11 20:19

Każda epoka, każdy czas, każdy okres w historii mają swoje ikony, osobistości, o których rozpisują się media, których życie i kariera interesują i inspirują przeciętnego człowieka. Oczywiście także czasy PRL-u mają swoje legendarne postaci - a jak dobrze znasz najsłynniejsze artystki z tego okresu? Sprawdź się!

Zostać artystą czy artystką estradową w okresie PRL-u wcale nie było tak łatwo. By móc rzeczywiście śpiewać, nagrywać, komponować, występować, zajmować się muzyką i na tym zarabiać, należało zdać specjalny egzamin zawodowy przed Komisją Weryfikacyjną. Ta podlegała pod ówczesne Ministerstwo Kultury i Sztuki i była dość ostra i nieustępliwa, a zdać egzamin nie było wcale tak łatwo. Czesław Niemien na przykład zdał go dopiero w 1964 roku i na jego podstawie uzyskał czasowe, dwuletnie, uprawnienia do występów estradowych z zespołem Niebiesko-Czarni. Szybciej i łatwiej przebiegło to w przypadku chociażby Anny Jantar, która zdała egzamin śpiewająco 1 lutego 1972 roku, uzyskując tytuł zawodowej piosenkarki.

Kontrowersyjna piosenka Trojanowskiej. Historia z Koprem

Quiz o artystkach z czasów PRL-u

No właśnie, one. Artystki, wokalistki, piosenkarki, prawdziwe ikony, których głosy chwytały za serce, uroda zachwycała, a życie prywatne rozbudzało fanów do czerwoności. To właśnie w okresie PRL-u rozpoczęły się kariery takich gwiazd, jak Maryla Rodowicz, Elżbieta Dmoch, Małgorzata Ostrowska, Mira Kubasińska czy Izabela Trojanowska. Jak dobrze znasz te muzyczne legendy?

Sprawdź się w naszym quizie!

Najsłynniejsze artystki PRL-u. QUIZ o tych, które podbijały serca talentem i urodą!

Pytanie 1 z 10
Z którą artystką w okresie PRL-u konflikt miała mieć Maryla Rodowicz?
Listen on Spreaker.