Tatuażyści dla Afryki - rusza specjalna akcja

i

Autor: Materiały prasowe

Tatuażyści dla Afryki - rusza specjalna akcja

2021-05-12 13:57

Akcja „Tatuażyści dla Afryki” działa dla stowarzyszenia To Help Africa, którego założycielką jest Iwona Kreczmańska. Stowarzyszenie to działa od 2016 roku, od tamtej pory dzięki stowarzyszeniu udało się zbudować już jedną szkołę, kilka studni oraz system uzdatniający wodę. Stowarzyszenie prowadzi także kilkadziesiąt adopcji wirtualnych. Iwona organizuje wszystkie projekty sama, pomagają jej jedynie mąż, kilku zaufanych Masajów oraz ks. Marek Gizicki działający na terenie parafii św. Pawła Apostoła w Oltotoi w archidiecezji Arusza w Tanzanii.

O co chodzi w akcji Tatuażyści dla Afryki?

Większość dzieci w okolicach buszu, którym opiekuje się Iwona to sieroty lub dzieci z wielodzietnych rodzin, często rozbitych. Szkoła traktowana jest w Tanzanii jako szansa na lepszą przyszłość, a także jako schronienie. Aktualnie przeważająca część społeczeństwa uczy się w szkołach „pod chmurką”, gdzie za tablicę robi przymocowana do drzewa deska, a dzieci w tym czasie siedzą na piasku lub trawie, albo stoją na baczność w afrykańskim słońcu.

Jeśli uda się zebrać więcej niż 39.000 zł, wówczas jest plan rozbudować projekt o program wyżywiania dzieci, niestety dla sporej części uczniów będzie to jedyny posiłek w ciągu dnia. W Tanzanii możliwości rozwoju są w tej chwili bardzo niewielkie, wiele osób żyje w skrajnym ubóstwie i głodzie, a analfabetyzm sięga 20%.

CO TAM W ŚRODKU GRA - ELEKTROLUXTORPEDA

Jak można wesprzeć akcję?

Wystarczy sprawdzić, które studio bierze udział w akcji i umówić się na sesję,z której pieniądze zostaną przekazane na rzecz akcji. Wszystkie informacje znajdziecie na oficjalnej stronie akcji.