The Rasmus w Polsce 2022 - BILETY, DATA, MIEJSCE

i

Autor: Materiały prasowe

The Rasmus w Polsce 2022 - BILETY, DATA, MIEJSCE

2021-05-12 13:42

Minęły cztery lata od ostatniego albumu The Rasmus „Dark Matters”. W ciągu ostatniego roku, w czasie pandemii, The Rasmus byli zajęci nagrywaniem swojego dziesiątego krążka wraz z brytyjskim producentem duńskiego pochodzenia, Joshuą. The Rasmus powracają z pierwszymi owocami tych sesji w postaci nowego singla „Bones” oraz z koncertami, które odbędą się również w Polsce.

The Rasmus powstali w 1995 roku, kiedy członkowie byli jeszcze w liceum. Ich debiutancki album, „Peep”, szybko pokrył się złotem w ich ojczyźnie, Finlandii, dzięki czemu członkowie zespołu stali się gwiazdami rocka w wieku 16 lat. Kolejny krążek, „Playboys”, również zdobył miano złotego i przyniósł grupie Emmę, fińską wersję nagrody Grammy. Ich trzeci album, „Hell of a Tester”, zawierał „Liquid”, utwór, który został wybrany najlepszym singlem roku przez fińskich krytyków muzycznych. Album „Into” z 2001 roku pokrył się podwójną platyną w ich rodzinnym kraju, a debiutancki singiel „F-F-F-Falling” trafił na szczyty list przebojów. Zespół zyskał międzynarodowy fanbase i zaczął koncertować w całej Europie.

Ich piąty album „Dead Letters”, wydany w 2003 roku, był przełomowy dla zespołu, w dużej mierze dzięki sukcesowi singla „In the Shadows”. „Hide from the Sun” z 2005 roku pokrył się platyną w Finlandii. Ich czwarty hit fińskich list przebojów, „Black Roses”, został wydany w 2008 roku przez Desmonda Childa. Po wydaniu kompilacji „Best of The Rasmus: 2001-2009” i solowej płyty Lauri Ylönen z 2011 roku zatytułowanej „New World”, The Rasmus wydali ósmy album zatytułowany „The Rasmus” w 2012 roku.

Zespół powrócił w 2017 roku z albumem „Dark Matters”. The Rasmus to wciąż jeden z najbardziej popularnych zespołów rockowych w Europie. Wielokrotnie koncertowali w Skandynawii, a także w Europie Środkowej, Azji, Japonii, Kanadzie, USA i Ameryce Południowej. The Rasmus to wokalista Lauri Ylönen, basista Eero Heinonen, gitarzysta Pauli Rantasalmi i perkusista Aki Hakala.

Co tam w środku gra - Royal Blood - Typhoons

The Rasmus w Polsce 2022 - BILETY, DATA, MIEJSCE

Wokalista The Rasmus, Lauri Ylönen, mówi o singlu:

Chodzi o złą karmę. Cokolwiek pozostawisz za sobą w życiu, pewnego dnia znajdziesz przed sobą. Ta piosenka ma nieco inne brzmienie, ale nadal ma mroczny klimat, typowy dla The Rasmus.”Po „Bones”, już jesienią, pojawi się więcej singli, a w 2022 będzie miała miejsce premiera całego albumu. Wydanie krążka będzie wsparte światową trasą koncertową. Singiel i album zostały wyprodukowane i zmiksowane razem z Joshuą, który współpracował między innymi z takimi artystami jak Kent, MEW, Kashmir, Guano Apes, Broder Daniel, Carpark North i wieloma innymi

The Rasmus pojawią się w Polsce na dwóch koncertach:

  • 12 października 2022 r., Klub Proxima, Warszawa
  • 13 października 2022 r., Klub Kwadrat, Kraków

Bilety będą dostępne w kilku opcjach:

Przedsprzedaż Citi Handlowy: środa, 12 maja godz. 11:00 – piątek, 14 maja do 10:00Przedsprzedaż Ticketmaster: czwartek, 13 maja godz. 11:00 – piątek, 14 maja do 10:00Sprzedaż ogólna biletów: piątek, 14 maja godz. 11:00

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]