Nergal

i

Autor: Adam Bysiek / Radio ESKA ROCK Nergal

Nergal znów szokuje - zobacz koniecznie co zrobił tym razem!

2021-05-12 12:49

Adam Nergal Darski znany jest już nie tylko ze sceny, na której gra wspólnie z legendarnym zespołem Behemoth, ale też ze swojej działalności aktywistycznej. Właśnie o tej drugiej jest coraz głośniej, ponieważ muzyk postanowił stanąć do walki o definitywny rozdział państwa od kościoła. Muzyk sfinansował też kampanie, której celem jest budowanie społecznej świadomości o skutkach jakie niesie za sobą artykuł 196 Kodeksu Karnego, który pozwala na karanie obywateli za tzw. "obrazę uczuć religijnych".

Nergal wytoczył ciężkie działa przeciwko narodowemu fundamentalizmowi i przeszedł od słów do czynów. Jeszcze kilka miesięcy temu promował swoja akcję Ordo Blasfemia, a teraz w ramach niej rozpoczął kampanię społeczną i informacyjną.

Plakaty Nergala w ramach akcji Ordo Blasfemia

Plakaty Nergala w ramach akcji Ordo Blasfemia zawisły w samym centrum Warszawy na budynku sąsiadującym ze znanym i luksusowym hotelem Mariott. możemy zobaczyć na nich hasło "Wolna sztuka w świeckim państwie", ale tez kontur Polski z wyrytym napisem "Nie dla § 196". Przypomnijmy, że Adam Nergal Darski wielokrotnie już musiał stawiać się na salach sądowych po to by móc bronić się przed zarzutami, które stawiano my w wielu sprawach o tzw. obrazę uczuć religijnych.

Eska Rock szybkie pytania ADRIAN ŁABANOWSKI

Nergal rozpoczął także aktywna zbiórkę pieniędzy na rzecz pomocy osobom oskarżanym o obrazę uczuć religijnych na podstawie art. 196. Kodeksu karnego. Ordo Blasfemia z założenia będzie działać na zasadzie funduszu, z którego będą pokrywane koszty obrony osób co, do których został złożony akt oskarżenia o możliwości popełnienia przestępstwa.

Nergal i sądowe problemy

Adam Nergal Darski i jego sądowe potyczki i problemy stają się za każdym razem obiektem zainteresowania prasy polskiej i zagranicznej. Aktualnie warszawska prokuratura zarzuca muzykowi kolejny raz, że miał dopuścić się tzw. obrazy uczuć religijnych poprzez to, że zdeptał wizerunek Matki Boskiej. Sprawa jest rozpatrywana poprzez zgłoszenie, które wpłynęło do śledczych od osób ściśle powiązanych z Ordo Iuris i Towarzystwem Patriotycznym.

Sonda
Wspierasz Nergala w walce o usuniecie art. 196 KK?