Mars

i

Autor: NASA Jet Propulsion Laboratory / screen z YouTube: NASA Jet Propulsion Laboratory Mars

Tak wyglądał lot helikoptera NASA na Marsie! Wideo robi wrażenie

2021-04-29 11:29

Słynny już i znany na całym świecie marsjański helikopter NASA zalicza kolejne i coraz dalsze oraz wyższe loty! Ingenuity, bo tak dokładnie nazywa się ta latająca kosmiczna maszyna przesyła zapierające dech w piersiach zdjęcia i filmy naukowcom na Ziemi. Te z powodzeniem można już zobaczyć w sieci. Oprócz tej najnowocześniejszej maszyny na czerwonej planecie znajduje się również łazik Perseverance, który także pełni istotną funkcję w zdobywaniu cennych informacji o tej sąsiadującej z nami planecie.

Naukowcy cały czas dzień i noc pracują nad tym by Ingenuity osiągał za każdym razem lepsze wyniki. Są na dobrej drodze o czym mogą świadczyć filmy i zdjęcia, które możemy znaleźć już w sieci.

Rekordowy lot zarejestrowany na filmie

Rekordowy lot marsjańskiego helikoptera został zarejestrowany na filmie, który pojawił się w sieci! Wideo jak dotychczas zdążyło obejrzeć już ponad 1, 4 miloona osób na całym świecie. Internauci i naukowcy są zachwyceni osiągnięciami zaprojektowanej i skonstruowanej na ziemi maszyny. Cały świat gratuluje amerykańskim naukowca, którzy dokonali jak dotychczas niemożliwego. Zarówno ten film jak i zdjęcia, które są na bieżąco ściągane przez naukowców NASA mają posłużyć w przyszłości do tego by rok w rok wysyłać na Marsa nowsze i bardziej zaawansowane urządzenia, które pomogą nam lepiej poznać sąsiadującą z nami planetę. 

Nie będzie to nadużyciem gdy poinformujemy Was o tym, że marsjańska misja nowoczesnego helikoptera kosmicznego Ingenuity zakończyła się pełnym sukcesem. Stające pod wielkim znakiem zapytania możliwości jakie miał dawać surrealistyczny dron zostały już potwierdzone w pełni i to kilkukrotnie! 

Helikopter Ingenuity - wieki sukces w podboju Marsa 

Helikopter Ingenuity to bez wątpienia wieki sukces w podboju Marsa. Maszyna wzbijała się w górę już aż trzy razy i każdy ze startów zakończył się sukcesem. Co ciekawe właśnie w trakcie ostatniej próby badawczej, helikopter osiągnął iście zawrotne wyniki jak na warunki panujące na czerwonej planecie. Udało mu się przelecieć ponad 100 metrów - 50 metrów z miejsca startu i powrotem na to samo miejsce. Maszyna ważąca niespełna 1,8 kilograma przemieszczała się z prędkością 2 m/s. 

Łazik Perseverance wylądował na Marsie
Sonda
Czy chciałbyś zamieszkać na Marsie?