Alpy widziane z kosmosu

i

Autor: CANVA Alpy widziane z kosmosu

Tak wyglądają góry widziane z kosmosu - wyjątkowe zdjęcia astronauty

2021-05-13 15:22

Kolejne zapierające dech w piersiach zdjęcia trafiły znów do sieci! Jak możecie się domyślić te zostały zaprezentowane na jednym z wielu profili NASA w social mediach. Tym razem uwagę internautów przykuło konto na Instagramie NASA Earth Observatory. Właśnie w tym miejscy każdy może podziwiać niezwykły widok - monumentalne góry widziane z komosu. Zdjęcia wykonał jeden z astronautów przebywających na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Ten widok nie tylko zapiera dech w piersiach, ale jest na tyle niezwykłe, że aż zmusza do głębszych refleksji nad bezkresem kosmosu i różnicy w wielkości pomiędzy nasza planetą, a całym wszechświatem.

Góry widziane z komosu - najnowsze zdjęcia NASA

Najnowsze zdjęcia NASA przedstawiają góry widziane z kosmosu. Praktycznie wszyscy, którzy mięli okazje podróżować samolotem wypatrują takich widoków za każdym razem. Przelot nad pasmem górskim zawsze oddziałuje na wyobraźnię i jest niezwykle poruszający. Tym razem dzięki uprzejmości NASA możemy spojrzeć na Alpy Południowe w Nowej Zelandii z jeszcze większej wysokości!

KOŚCIÓŁ Z KOSMICZNĄ TECHNOLOGIĄ NASA ANTYWIRUSOWĄ

Skrystalizowana lawa, ponad 9 parków narodowych i najwyższy szczyt tego pasma górskiego - Aoraki, czyli Góra Cooka, który wznosi się na wysokość aż 3754 metrów nad poziomem morza - takie widoki udało się sfotografować astronaucie, którzy przebywa aktualnie w ramach misja NASA na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Alpy widziane z kosmosu

Alpy widziane z kosmosu to iście bajkowy widok i doświadczenie estetyczne, którego zapewne większość śmiertelników nie będzie w stanie przeżyć. Namiastka tego co widzą naukowy krążący po robicie Ziemi znalazła się na Instagramie NASA Earth Observatory. Fotografia w bardzo krótkim czasie stała się jedna z najpopularniejszych, które zostały zamieszczone na tm oficjalnym profilu agencji. Póki co polubiło już ją prawie 15 tysięcy obserwujących. Koniecznie zobaczcie jak wyglądają Alpy widziane z kosmosu już teraz!