Tak wygląda latający samochód! Maszyna ma za sobą 35-minutowy lot

i

Autor: screen: https://youtu.be/a2tDOYkFCYo

Tak wygląda latający samochód! Maszyna ma za sobą 35-minutowy lot

2021-07-08 12:29

Latające samochody są czymś, co głównie kojarzymy z filmów science-fiction, jednak już niedługo. Niedawno przetestowano pierwszy latający samochód i jak się okazuje, testy były wyjątkowo zadowalające! Czy to oznacza, że wkrótce wsiądziemy w takie maszyny?

Latające samochody kojarzą się głównie z filmami science-fiction, gdzie widzimy jak całe miasta mają nieba usłane samochodami. Coś, co kojarzy się z daleką przyszłością, właśnie staje się faktem, który robi ogromne wrażenie. Słowacy postanowili przenieść przyszłość do teraźniejszości i pokazać prototyp latającego samochodu.

Jakie ćwiczenia spalają najwięcej kalorii?

Latający samochód - Słowacy przetestowali prototyp nietypowej maszyny

AirCar zaprojektowany przez profesora Stefana Kleina. wystartował z pasa rozbiegowego w Nitrze, a później wylądował na lotnisku w Bratysławie i najzwyczajniej wtopił się w tłum samochodów na mieście. O ile jest to bardzo wizjonerskie, to w szerokiej sprzedaży raczej prędko się nie pojawi. Latające samochody, jeżeli wejdą do ogólnej dystrybucji, to będą mogły pokonywać krótkie dystanse, a ich cena może mieć nawet 6 zer! 

Do tego, samochód ma udźwig do 200 kilogramów i do tego potrzebuje bardzo długiego pasa do startu, także start z korka na mieście nie jest możliwy. Wiadomo początki są trudne, jednak fajnie jest obserwować jak rodzi się coś nowego. Czekamy też na obecność tego typu samochodów w Polsce, w końcu ktoś będzie chciał go przerobić na gaz, a to może być jeszcze ciekawsze. Zobaczcie lot specjalnego pojazdu:

Rammstein - najmniej znane zdjęcia zespołu. Tego mogliście nie widzieć