Ta gitara musiała się tu znaleźć. Powstała z nagłówków

i

Autor: YouTube

Ta gitara musiała się tu znaleźć. Powstała z nagłówków

2023-01-19 14:13

To żadna tajemnica, że w ciągu ostatniej dekady ludzkość przede wszystkim czyta nagłówki artykułów, a treść? To raczej okazyjnie. Tworzy to oczywiście swego rodzaju sprzężenie zwrotne. Autorzy starają się ściągać uwagę nagłówkami, czytelnicy narzekają na clickbaity, ale z drugiej strony klikają w nie albo kłócą się w komentarzach. To daje wyraźny znak wydawcom: działa.

Tylko co obecna sytuacja mediów i ich odbiorców ma wspólnego z muzyką? Otóż gazety właśnie zainspirowały utalentowanego lutnika do zbudowania wyjątkowego instrumentu. Burls Art dał już wcześniej poznać się widzom YouTube jako wyjątkowo kreatywna osoba. Budował gitary elektryczne z 2000 kredek ołókowych, włókna szklanego, a nawet plastikowych odpadków wyłowionych z morza. Każdy z zbudowanych instrumentów jest sprawny i można na nim normalnie grać. Największą sławę w sieci przyniosły mu: gitara z około 5 tysięcy ziaren kawy oraz basówka z klocków Lego. Uwielbiamy takich ludzi!

Jego najnowsza kreacja to instrument wykonany ze sklejonych ze sobą 700 stron gazet. Zużył na to rzekę kleju, mnóstwo żywicy epoksydowej i oczywiście czasu. Samo klejenie gazet, by stały się odpowiednio twarde do roli korpusu gitarowego zajęło prawie 20 godzin. Następnie trzeba było wszystko odpowiednio przyciąć, wydrążyć i przygotować do wpasowania elektroniki. Czy gazeta może stać się na tyle twarda by utrzymać naciąg strun? Okazuje się, że tak. Co więcej, całkiem ładnie brzmi! Posłuchajcie sami!