Timelapse Google Earth

i

Autor: Timelapse Google Earth / screen z YouTube: Google Timelapse Google Earth

Ta funkcja w Google przyprawia o ciarki na plecach! Tak zmieniła się Ziemia przez 40 lat

2021-04-26 14:15

Ta funkcja w Google zaskoczyła wszystkich! Mowa o Google Timelapse, czyli funkcji dostępnej w Google Earth. Właśnie dzięki niej każdy może dosłownie cofnąć się w czasie i zobaczyć znane i popularnie miejsce tak jak wyglądały prawie cztery dekady temu wstecz. W głównej mierze nie chodzi tutaj jednak o popularne zabytki lub miasta, a o tereny zielone i miejsca, które mają strategiczny wpływ na kształtowanie się naszego klimatu.

Niestety, widoki jakie ukazują się naszym oczom nie napawają optymizmem, a wręcz przeciwnie - wywołują strach o to w jakim świecie i rzeczywistości przyjdzie nam egzystować w najbliższym czasie, jeśli nie zdołamy zatrzymać postępującej degradacji środowiska naturalnego. 

Timelapse - nowa funkcja w Google Earth 

Timelapse to nowa funkcja w Google Earth, dzięki której każdy z nas może zobaczyć jak zmienia się nasza planeta. Aplikacja daje możliwość spojrzenia na świat z perspektywy satelity i lotu ptaka nie tylko w czasie rzeczywistym, ale też pozwala na porównanie konkretnych obszarów ze zdjęciami wykonanymi około 37 lata temu. Inżynierowi potentata internetowego stworzyli to narzędzie za pomocą 24 milionów zdjęć satelitarnych wykonanych na przestrzeni lat 1984–2020. Timelapse pozwala zobaczyć jak destrukcyjny wpływ na naszą planetę ma człowiek oraz to jak rozwijały się miasta, w których żyjemy. Większość zdjęć wykonanych jest w 3D, a to dodatkowo uatrakcyjni Waszą podróż po świecie przy użyciu nowinki od Google. Zobaczcie jak działa Timelapse już teraz! 

Google nagrodził wrocławskie zoo Złotą Pinezką!

Zmiany klimatu, topniejące lodowce, wielka plama plastiku na oceanie - to tylko wybrane skutki autodestrukcyjnych zachowań człowieka. Dzięki Timelapse możemy na własne oczy zobaczyć skutki braku przestrzegania podstawowych zasad, które mają uratować Ziemię przed ekologiczną zagładą. 

Timelapse - największa aktualizacja Google Earth

Uruchomienie funkcji Timelepse to też największa aktualizacja w historii Google Earth od 2017 roku! - Timelapse w Google Earth ma na celu zwrócenie uwagi na stan naszego jedynego domu. Jest też narzędziem, które może edukować i inspirować do rozpoczęcia zmiany - tak wypowiadając się o nowościach w aplikacji jej twórcy.

Sonda
Globalne ocieplenie - boisz się postępujących zmian klimatu?