Szczur-saper przeszedł na zasłużoną emeryturę!

i

Autor: screen: https://youtu.be/HN5pQtTJX44

Szczur-saper przeszedł na zasłużoną emeryturę!

2021-06-10 13:31

Na froncie wiele razy pojawiały się psy, konie, gołębie, a nawet szkolone koty. Nikt jednak nie spodziewał się wyszkolonego szczura, który jest saperem. Co więcej, gryzoń otrzymał także złoty medal za swoje zasługi. Teraz pocieszny zwierzak przeszedł na emeryturę.

Mały bohater ma siedem lat, waży 1,2 kg a jego długość to 70 cm z ogonem i jak nie trudno się domyślić, wiele osób jest mu wdzięcznych. Zwierzak jest na tyle mały, że poruszał się bez problemu po polach minowych w Kambodży, nie uruchamiając zapalników. Magawa, bo tak nazywa się szczur, ma również świetny węch, dzięki czemu wyczuwał chemikalia w minach i gdy tylko jakąś znalazł, drapał w ziemię w pobliżu ładunku. Po wykryciu 71 ładunków wybuchowych, poczciwy gryzoń przechodzi na emeryturę.

Czy grozi nam wojna ?

Szczur-saper przechodzi na emeryturę. Wykrył 71 ładunków wybuchowych

Jak poinformowała organizacja APOPO:

Informujemy, że Magawa odchodzi w tym miesiącu na emeryturę. Choć wciąż jest w dobrej formie, osiągnął wiek emerytalny i działa nieco wolniej, więc przyszedł czas na odpoczynek

Gryzoń wykrywał miny przez 5 lat i był znany w całej Kambodży. Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądało wykrywanie ładunków wybuchowych:

Te gry obchodzą swoje 20. urodziny!