Sygnalista - aplikacja do 'donosów' na kierowców i osoby nieprzestrzegające przepisów już w Polsce

2019-09-09 15:06
Sygnalista - aplikacja do 'donosów' na kierowców i osoby nieprzestrzegające przepisów już w Polsce
Autor: Sygnalista - aplikacja do 'donosów' na kierowców i osoby nieprzestrzegające przepisów już w Polsce/ https://www.youtube.com/watch?v=oDL19yNXq-U

Kto z nas nie miał problemów przez źle zaparkowane auto innego kierowcy? Zastawiona brama, przejście dla pieszych czy chodnik to niemal norma. Wzywanie straży miejskiej nic nie pomogło? Teraz się to zmieni! Sygnalista to aplikacja, która pomoże nam w walce z osobami nieprzestrzegającymi przepisów i nie chodzi tylko o kierowców!

Widzisz zdarzenie, które może w doprowadzić do tragedii? Ktoś nie przestrzega przepisów BHP, nieprawidłowo parkuje lub stwarza zagrożenie swoim zachowaniem? Teraz możesz zgłosić to szybko i anonimowo! Aplikacja Sygnalista pozwoli ci poinformować odpowiednie służby w ciągu zaledwie kilku minut o zdarzeniu, którego byłeś świadkiem. Do każdego zgłoszenia dołączyć należy filmik lub zdjęcie dokumentujące uchybienie. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o aplikacji odpowiedzialnej za dobre 'donosy'? Czy sprawdzi się w naszym kraju?

Wiedźmin Netflixa - dawny Geralt z Rivii będzie tłumaczył dla nas serial?

Sygnalista - co to, jak go używać?

Sygnalista to prosta aplikacja dostępna bezpłatnie na telefony komórkowe. Promowana jest dość kontrowersyjnym hasłem 'Czyń dobro - donoś'. Jeśli widzisz coś, co zagraża życiu lub zdrowiu innych, albo jesteś świadkiem celowego łamania przepisów, to nie powinieneś zwlekać nawet chwili. Teraz złożenie informacji o nieprawidłowościach będzie o wiele łatwiejsze. Wystarczy wybrać kategorię zdarzenia, dołączyć dokumentację i przesłać 'donos' do wybranej przez nas instytucji, która podejmie dalsze kroki. Chociaż taka metoda może wydawać się dość drastyczna, to jest z pewnością skuteczna i może nawet uratować komuś życie! Sygnalistę możecie pobrać ze sklepów Apple i Google.