Ciekawe filmowe zapowiedzi

Powstał polski film… superbohaterski. O czym opowiedzą “Supersiostry”?

2024-04-11 13:29

Superhero to nie tylko Marvel, DC i “The Boys”. Maciej Barczewski postanowił udowodnić, że Polacy też potrafią i już w maju pokaże nam nasze własne, bo polskie, trykociarki. W rolach tytułowych Supersióstr zobaczymy Katarzynę Gałązkę (“Bring Back Alice”) i Karolinę Bruchnicką (“Minuta ciszy”).

“Supersiostry”, czyli superhero w polskim wydaniu

Twórca zapowiada, że “Supersiostry” to hołd dla lżejszego nurtu kina superbohaterskiego kierowanego do całej rodziny oraz kino na wskroś rozrywkowe, operujące tropami i sposobem opowiadania znanymi z produkcji hollywoodzkich, jednak z przymrużeniem oka osadzone w jakże barwnym kolorycie Polski czasu transformacji.

Tym filmem wyciągnąłem rękę do siebie jako 12-latka, który pasjami oglądał amerykańskie filmy przygodowe produkowane przez wytwórnię Amblin Stevena Spielberga, a na początku lat 90 zaczytywał się pierwszymi wydawanymi w Polsce komiksami z serii “X-Men” – wyznał reżyser Maciej Barczewski.

SPRAWDŹ TEŻ: “Minuta ciszy” powraca: ruszyły zdjęcia do kontynuacji chwalonego polskiego serialu. Co wiemy o 2. sezonie?

A o czym opowie film? W oficjalnym opisie fabuły czytamy: Nastoletnia Ala (Katarzyna Gałązka) nie pasuje do otaczającego ją, prowincjonalnego świata. Wciąż się buntuje i działa na przekór ojcu (Grzegorz Damięcki), nauczycielowi fizyki w miejscowej szkole. Kiedy Ala przypadkiem odkrywa, że posiada supermoce i spotyka siostrę Lenę (Karolina Bruchnicka), o której istnieniu nie wiedziała, jej życie wywraca się do góry nogami – i to dosłownie. Tropem obdarzonych nadnaturalnymi mocami dziewczyn podąża Pułkownik (Marek Kalita) i jego niebezpieczny towarzysz Hektor (Mateusz Kościukiewicz) z tajnego Departamentu 92. Celem żołnierzy jest stworzenie potężnej broni nowej generacji. Aby ją zdobyć są w stanie wiele poświęcić, nawet życie sióstr. Czy po latach rozłąki Ala i Lena będą potrafiły połączyć siły i współpracować? Czy supersiostry ruszą na ratunek nie tylko sobie nawzajem, ale również światu?

“Supersiostry” – premiera i obsada. Kiedy film trafi do kin i kogo zobaczymy na ekranie?

W “Supersiostrach” występują Katarzyna Gałązka (“Klangor”, “Bring Back Alice”), Karolina Bruchnicka (“Córka trenera”, “Minuta ciszy”) oraz debiutujący na wielkim ekranie Tymek Frączek. Partnerują im zaś Grzegorz Damięcki, Mateusz Kościuszkiewicz oraz Marek Kalita. Reżyserem filmu jest wspomniany wcześniej Maciej Barczewski, który we współpracy z Krzysztofem Gurecznym opracował również scenariusz. “Supersiostry” wyprodukowało Aurum Film, studio mające na koncie m.in. nominowany do Oscara film “Boże Ciało”, hit Netfliksa “Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”, czy obsypanego nagrodami “Kosa”. Premiera odbędzie się 10 maja.

SPRAWDŹ TEŻ: 5 polskich filmów, na które warto czekać w 2024 roku. “Minghun” z Dorocińskim to nie wszystko

Najlepsze polskie filmy ostatnich lat. TOP5 rodzimych produkcji, z których możemy być dumni

Rozpoznasz polskie filmy i seriale po kultowych cytatach? QUIZ dla prawdziwych znawców!

Pytanie 1 z 8
Zacznijmy od czegoś prostego. Z jakiego filmu pochodzi ten cytat: "A historii tego swetra i tak byś nie zrozumiał"?
Anna Szymańczyk to filmowa Oliwka. Jak wspomina pracę na planie Nic na siłę?
Źródło: Powstał polski film… superbohaterski. O czym opowiedzą “Supersiostry”?