Zielona kometa - kiedy i gdzie zobaczyć ją w Polsce?

i

Autor: fot. Bulls Zielona kometa zbliża się do Ziemi? Jak ją obserwować

Starlink nad Polską - co to za zjawisko, kiedy obserwować, informacje

2021-05-17 12:14

Starlink nazywany jest potocznie kosmicznym pociągiem satelit Elona Muska. jeśli ktokolwiek z Was w weekend patrząc w niebo pomyślał, że widział prawdziwą spadającą gwiazdę, to nadszedł czas na niemałe rozczarowanie. W ostatnim czasie na niebie pojawiło się kilkanaście obiektów, które swoją struktura i charakterystyka przypominały fragmentu kosmicznej materii wchodzące w atmosferę Ziemi.

Kolejne satelity wpuszczane do atmosfery przez SpaceX są jednymi z najczęściej obserwowanych obiektów przez osoby zajmujące się astronomią. Obiekty te już od dwóch lat można podziwiać gołym okiem.

Starlinki - co to za zjawisko, kiedy obserwować

Starlinki - co to za zjawisko, kiedy obserwować - zastanawiają się chyba wszyscy, którzy w miniony weekend byli świadkami dziwnych zjawisk na niebie. Mknące nad Ziemią obiekty to zwykłe satelity, które zostały stworzono przez firmę Ellona Muska. Zjawisko można było zaobserwować miedzy innymi 15 maja 2021 roku pod stosunkowo jasnym niebem.

Pełnia Truskawkowego Księżyca

W sobotę mogliśmy podziwiać satelity Starlink L24, które dostały wyniesione na orbitę 29 kwietnia 2021 roku. Pierwsza z grup satelitów pojawiła się na niebie o godzinie 21:02, a przelot można było obserwować do 21:08. Kolejna z grup była, widoczna począwszy od godziny 22:20.

Starlinki - informacje o satelitach Elona Muska

Starlinki Elona Muska i informacje o jego satelitach możecie na bieżąco znaleźć na stronie internetowej Heavens Above. Tutaj tez możecie sprawdzić dokładną trajektorię lotu każdej z grup wystrzelonych na orbitę przez firmę SpaceX. Sznury satelitów są widoczne szczególnie z obszaru zachodniej i północnej Polski.

Sonda
Widziałeś już Starlinki Elona Muska?