Czy dobrze pamiętasz serial “W labiryncie”? Quiz

i

Autor: Materiały TVP Quiz z serialu "W labiryncie"

QUIZ

Serial “W labiryncie” - czy go pamiętasz? Oto quiz z pierwszej polskiej telenoweli

2024-04-25 15:18

Można powiedzieć że dziś seriale obyczajowe mające znamiona telenoweli stanowią podstawę polskiej telewizji. W tej nadal emitowane są liczne tego typu tytuły, jednak nie każdy wie, od czego tak dokładnie się zaczęło. A mowa o serialu, który dosłownie bił rekordy popularności na przełomie lat 80. i 90., czyli "W labiryncie". Czy dobrze znasz tę produkcję? Sprawdź się i rozwiąż quiz!

Dziś produkcje obyczajowe, które można określić jako telenowele, a wręcz opery mydlane, to chleb powszedni polskiej telewizji. Nie wiadomo jednak, jak potoczyłaby się ich historia, gdyby 25 grudnia 1988 roku na antenie Telewizji Polskiej nie zadebiutował serial, zatytułowany W labiryncie. Scenariusz do niego zaczął pisać latem 1988 roku Wojciech Niżyński, do którego z czasem dołączył Paweł Karpiński, który także stanął za kamerą produkcji. Już pierwszy odcinek W labiryncie okazał się być sukcesem, a ten w okresie szczytowym przyciągał przed srebrne ekrany nawet czternaście milionów osób! Serial emitowany był przez kolejne trzy lata, do czerwca 1991 roku, powstało łącznie jego aż 120 odcinków, a główne role odgrywali w nim m.in. Marek Kondrat, Agnieszka Robótka-Michalska, Wiesław Drzewicz, Jan Jankowski, Dariusz Kordek, Leon Niemczyk, Piotr Skarga i Sławomira Łozińska.

Grób Leona Niemczyka. Niezapomniani

Quiz z serialu "W labiryncie"

Dziś W labiryncie uznawany jest za pierwszy polski serial o cechach amerykańskiej opery mydlanej, przez stację produkcja określana jest jednak najczęściej jako telenowela. Czy dobrze ją pamiętasz? Sprawdź się w quizie!

Czy dobrze pamiętasz serial “W labiryncie”? Quiz

Pytanie 1 z 10
Jaki kierunek studiów ukończyła główna bohaterka?
Polska w dużych dawkach, czyli ROJST Millenium. SZKUTA MÓWI