Nightwish - nowy kawałek z płyty Endless Forms Most Beautiful,

i

Autor: fot. Facebook Nightwish

Roszady w formacji Nightwish! Zmienił się skład zespołu

2021-06-07 11:32

Ta informacja wprawiła fanów legendarnej formacji Nightwish w osłupienie. Muzycy niestety całkowicie nie trafili w punkt z premierą swojego albumu. Przypomnijmy, że artyści wydali swój kolejny album dokładnie na początku pandemii i to w chwili kiedy rozpoczęto wprowadzanie bardzo poważnych restrykcji. Zespół pomimo szeregu niepowodzeń zdecydował się na odrobienie strat i koncertowych zaległości.

Wiemy już, że zespół Nightwish wraca na scenę i zapowiada dużą trasę koncertową Human. :II: Nature. Formacja rozpocznie swoja podróż po świecie w nieco zmienionym składnie.

Nightwish - nowy basista w zespole

Nowy basista w zespole Nightwish  to prawdziwa rewolucja! Dotychczasowe miejsce Marko Hietali zajmie basista fiskiego zespołu Wintersun Jukka Koskinen. jest to spora zmiana, ponieważ Marko Hietali grał z zespołem przez ponad dwie dekady, ale niespodziewanie opuścił szeregi grupy tłumacząc swoją decyzję buntem przeciwko hipokryzji przemysłu muzycznego.

Eska Rock gra 1

Nowy basista twierdzi, że zdążył już się zapoznać z zespołem i bardzo cieszy się z możliwości dołączenia do legendarnego zespołu. Jesteście ciekawi jak skomentował swój muzyczny awans?

Jukka Koskinen komentuje roszady w zespole Nightwish

Jukka Koskinen komentuje roszady w zespole Nightwish w wywiadzie udzielonym stacji Kaaos TV. - To było kilka miesięcy temu. Dostałem telefon z ich obozu i zostałem zapytany, czy w obliczu tego, co się stało, czyli odejścia Marco, byłbym zainteresowany posadą basisty. Kiedy to usłyszałem, pomyślałem sobie: „Wow!”. Nie byłem w stanie sobie wyobrazić, że coś takiego może się wydarzyć. Takie rzeczy czasem jednak się zdarzają. Od razu powiedziałem, że tak, że jestem jak najbardziej zainteresowany. Formacja wspólnie ze swoim nowym basistą wystąpi w Polsce już 28 listopada 2021 roku w Gliwicach.

Sonda
Rock & Roll Hall of Fame 2021 - jury dokonało słusznych wyborów?