restauracja

i

Autor: pexels

Gastronomia

Restauracja w Lego House w Danii. Chcesz tam zjeść posiłek? Najpierw musisz go sobie zbudować!

Ten wyjątkowy lokal nazywa się Mini Chef i znajduje się w Lego House w Danii. Jednak to nie jest zwyczajna restauracja. To miejsce, w którym „na start” otrzymujesz klocki, które symbolicznie oznaczają konkretne elementy dania. Szczegóły w artykule!

Lego House jest rajem dla wszystkich miłośników LEGO. Tutaj klocki są wszędzie, we wszystkich możliwych kolorach, kształtach i kombinacjach. Można bawić się w ogromnym basenie lego duplo, można układać tory i bawić się pociągami, można układać wszystko to, czym ci się zamarzy. A co gdy, po wielogodzinnym szaleństwie zaczniemy odczuwać głód? Czas na posiłek w szczególnej restauracji!

Restauracja Mini Chef. Tutaj klocki są najważniejszym elementem menu

W tej restauracji nie zobaczysz klasycznego menu. W tym miejscu karta dań wygląda nieco inaczej. Składa się ona z kilku kategorii. Odpowiedni klocek odpowiada wybranemu daniu.

  • Czerwone klocki to proteiny – mięso i ryba. Jest np. smażony dorsz, wieprzowina w sosie yakitori, chrupiący kurczak, warzywa z brązowym masłem i orzechami laskowymi i klopsiki w sosie pomidorowym.
  • Klocki niebieskie symbolizują „dodatki skrobiowe” – można wybrać np. frytki z tymiankiem, makaron, chleb z masłem, puree ziemniaczane (ze skórkami) i gorczycą.
  • Czarne klocki to warzywa – np. pieczone marchewki, smażony kalafior z orzechami i oliwą truflową, grillowana dynia z octem z czarnego bzu.
  • Zielone klocki to „chrupiące dodatki” – np. coleslaw, zielona sałata, pałeczki warzyw, gotowana pszenica z kalarepką – relacjonuje portal test.crustanddust.pl.

Restauracja Mini Chef. Klocki LEGO symbolizują prawdziwe dania

Chcąc złożyć zamówinie, musisz złożyć odpowiednie klocki i umieścić je w specjalnym miejscu pod konkretnym monitorem. Na ekranie pojawiają się kucharze LEGO i pokazują zamówienie. Wystarczy potwierdzić i zaczekać na gotowy posiłek.

W tym czasie na ekranie pojawia mi się filmik na którym ludziki pracują w kuchni przygotowując zamówiony obiad. Po pewnym czasie uruchamia się taśma, po której zjeżdża czerwone pudełko w kształcie wielkiego klocka LEGO. Na dole roboty wyglądające jak kucharze przebierają rączkami czekając na podanie zamówienia. Kiedy zamówienie jest na dole na monitorze pojawia się informacja, że należy je odebrać.

Co ciekawe, wszystko co zostało zamówione, znajduje się w oddzielnych przegródkach. Tym samym można próbować dania „przygotowanego” przez klocki LEGO.

Lady Pank czy Perfect? Przypasuj fragment do zespołu QUIZ

Pytanie 1 z 10
Chciałbym być sobą, Chciałbym być sobą jeszcze
Robot Kasia rozwozi jedzenie w Lesznie