Pamiętasz pierwsze odcinki Ojca Mateusza? Sprawdź się w quizie!

i

Autor: AKPA Quiz z pierwszych odcinków serialu "Ojciec Mateusz"

quizy

Quiz z serialu "Ojciec Mateusz" - pamiętasz pierwsze sezony i przygody "detektywa w sutannie"?

2024-06-07 16:20

"Ojciec Mateusz" to z pewnością jeden z najbardziej ikonicznych dla polskiej telewizji współczesnych seriali. Kolejne przygody tytułowego księdza, jego gospodyni i lokalnych policjantów od lat cieszą się ogromną popularnością. Obecnie serial liczy sobie już imponujące trzydzieści (!) serii! Czy są tu osoby, które pamiętają te pierwsze odcinki serialu? Polecamy nasz quiz!

W 2000 roku we włoskiej telewizji zadebiutował serial Don Matteo, który można było oglądać także w Polsce. Produkcja cieszyła się w naszym kraju sporą popularnością, nic więc dziwnego, że szybko postanowiono stworzyć jej polski odpowiednik. Serial pod tytułem Ojciec Mateusz zadebiutował na antenie TVP 1 dokładnie 11 listopada 2008 roku i przedstawia on losy rzymskokatolickiego księdza, Mateusza Żmigrodzkiego, który po wielu latach emigracji powraca do Polski, konkretnie do Sandomierza, gdzie obejmuje stanowisko proboszcza tamtejszej parafii. Niemal natychmiast okazuje się przy tym, że Ojciec Mateusz dysponuje ogromnym wyczuciem i talentem do rozwiązywania zagadek kryminalnych, dzięki czemu szybko staje się ważną postacią dla lokalnej policji, szczególnie mł. insp. Oresta Możejko i asp. sztab. Mieczysława Nocula, a dzielnie przy boku księdza od samego początku trwa jego gospodyni, Natalia.

Groby aktorów "Samych swoich". Żmijewski kręci prequel trylogii Sylwestra Chęcińskiego. Niezapomniani

Quiz z pierwszych odcinków i sezonów "Ojca Mateusza"

Serial emitowany jest nieprzerwanie już od szesnastu lat i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Do tej pory powstało trzydzieści serii produkcji, na które złożyły się 394 odcinki! Przy tak dużej liczbie nie jest łatwo przypomnieć sobie, co działo się w tych pierwszych odsłonach serialu, prawda? A może jednak pamiętasz, co działo się na samym początku Ojca Mateusza?

Sprawdź się w naszym quizie:

Pamiętasz pierwsze odcinki "Ojca Mateusza"? Sprawdź się w quizie!

Pytanie 1 z 10
Z jakiego państwach po latach powraca do Polski Ojciec Mateusz?
Listen on Spreaker.