Black Metal / screen z youtube.com/user/immortal

i

Autor: Black Metal / screen z youtube.com/user/immortal

Przez słuchanie metalu można przytyć? [BADANIE]

2021-05-14 15:38

Podobno słuchanie metalu i mocnego rocka prowadzi w wielu przypadkach do powstania szkodliwych nawyków żywieniowych, które mogą wymiernie wpłynąć na utratę masy mięśniowej, a w konsekwencji do tycia i to w zastraszająco szybkim tempie. To kuriozalna i zaskakująca teza, ale wbrew pozorom ma sporo zwolenników - również w środowisku medycznym. Najnowsze badania wskazują, że słuchanie hardcorowej muzyki może utrudnić Wam bycie fit.

Właśnie poznaliśmy wyniki jednego z najdziwniejszych badań w historii branży muzycznej.  Szczegółowe analizy zostały przeprowadzone przez wybitnych specjalistów z całego świata, a fani metalu i rocka do teraz są w szoku i nie wiedzą co o tym wszystkim sądzić. 

Słuchanie metalu wpływa na przyrost masy ciała

Słuchanie metalu wpływa na przyrost masy ciała, a co za tym idzie tkanki tłuszczowej. Naukowcy z Dani i Chin dowiedli, iż słuchanie tych konkretnych gatunków muzyki znacząco wpływa na kształtowanie się negatywnych nawyków żywieniowych. W badaniu wzięło udział 215 osób, które podczas konsumpcji słyszały w tle muzykę rockową i metal. Kolejna grupa uczestników badania również zajęta była konsumpcją, ale im puszczana z głośników była muzyka klasyczna. Okazało się, że ci drudzy znacznie częściej sięgali po zdrowe przekąski i dania. 

Odchudzanie po lockdownie. Jak spalić 300 kalorii? | ESKA XD - Sportekspertka #22

- Zazwyczaj, kiedy myślimy o jedzeniu, myślimy o smaku, zapachu i apetycznym wyglądzie. Muzyka w tym kontekście jest, powiedziałbym, niedoceniana – na łamach „The Academic Times” komentuje badanie naukowiec.

Pokłosie kontrowersyjnego badania 

Pokłosiem kontrowersyjnego badania była fala komentarzy, która dosłownie zalała fora dyskusyjne. Popularny i znany angielski tabloid The Daily Star na rozkładówce umieścił tytuł Metal Makes Us All Heavy, który wydaje się jednak trochę przesadzony. Bez względy na to czego słuchamy z pewnością warto zawsze pamiętać o zdrowej diecie, a przynajmniej uzupełnianiu jej o dobre dla naszego zdrowia i organizmu elementy. 

Sonda
Czy uważasz, że są bezpieczne?