Polskim zespołom grozi zagłada? Tak twierdzi frontman grupy Dezerter

i

Autor: freeimages.pl/Lisa

Polskim zespołom grozi zagłada? Tak twierdzi frontman grupy Dezerter

2021-02-02 11:45

Sytuacja branży rozrywkowej jest tragiczna i wygląda na to, że jeszcze długo nie pójdziemy na koncerty w dawnej formule. Na ten temat wypowiedział się frontman grupy Dezerter, który stwierdził, że zespołom grozi zagłada.

Pandemia koronawirusa, praktycznie zmiotła z powierzchni ziemi branżę rozrywkową, która obecnie stoi pod ścianą. Zespoły dwoją się i troją, by w jakikolwiek sposób przetrwać, jednak robi się coraz trudniej. Lider zespołu Dezerter wypowiedział się na temat sytuacji zespołów, twierdząc, że wiele grup czeka zagłada. 

Co tam w środku gra? - Luxtorpeda

Zespoły czeka zagłada! Tak twierdzi lider zespołu Dezerter

W wywiadzie dla Teraz Rocka, Krzysztof Grabowski wyraził zaniepokojenie na temat działalności branży rozrywkowej, twierdząc, że zespoły czeka zagłada:

Szczerze mówiąc, jestem pełen obaw. Jeśli szczepienia będą iść w takim tempie jak obecnie, to koncerty zaczną się pewnie najwcześniej za trzy lata. I możemy już nie dotrwać. Zespół, który nie jest grany w radiu i nie ma zaiksów, jest na przegranej pozycji. Nie możemy grać koncertów, a sprzedaż płyt jest jaka jest. Można oczywiście prosić fanów, żeby kupili koszulkę albo inny gadżet, ale kupią sto koszulek i co dalej? Powoli zaczynamy odczuwać kłopoty finansowe. Pewnie mało kto zdaje sobie sprawę, jak wygląda utrzymanie takiego zespołu.

To nie jest tak, że spotykamy się wieczorem po pracy i przy browarku robimy piosenki. Zależy nam, żeby robić coś artystycznie wartościowego, a to jest duże wyzwanie. Musimy utrzymać salę prób, mamy też ludzi, którzy z nami pracują – jak menedżer koncertowy, techniczny czy kierowca. Oni zawodowo zajmują się obsługą zespołów i teraz są w wyjątkowo trudnej sytuacji.

Słyszałem już o muzykach, którzy zaczynają wyprzedawać sprzęt. Kolejne zaprzyjaźnione kluby upadają. Niestety, w Polsce nie ma pomocy państwa dla artystów. Była pomoc dla prowadzących działalność artystyczną. Natomiast artyści, którzy nie mają działalności gospodarczej i nie są związani z żadną dużą firmą, nie dostali złamanego grosza.

Nie wiadomo kiedy koncerty wrócą i w jakiej formie. Obecnie można spotykać się w gronie nie większym niż 5 osób.

System Of A Down w różnych momentach kariery. Tak zmieniał się zespół (GALERIA)