Sanah

i

Autor: Agencja WBF Sanah

Polska artystka rozbiła bank Spotify! Padł kolejny rekord

2021-05-17 9:13

Stało się! Polska artystka rozbiła bank Spotify - najpopularniejszej aplikacji streamingowej świata. Ciężko znaleźć w Polsce osobę, która nie kojarzyłaby tej wokalistki i autorki tekstów. Jej kariera rozwija się z dnia na dzień z prędkością światła, a o jej twórczości mówi się sporo nawet za naszymi granicami. Artystka skradła serca fanek i fanów, a teraz również zagranicznych użytkowników Spotify.

Bez wątpienie nie jest już tylko królową dram, ale też królową aplikacji Spotify! Mowa oczywiście o Sanah, której piosenki odnoszą spektakularny sukces za każdym razem gdy tylko trafiają do sieci. 

Sanah pobiła rekord w Spotify 

Sanah pobiła rekord w Spotify i już nie tylko pojawiła się w popularnym notowaniu Top 10 Global Album Debuts tworzonym przez dewelopera, ale też wspięła się na sam szczyt listy. Wokalista pokonałą nawet Rag'n'Bone Mana i uplasowała się na 4. miejscu rankingu. Sanah w 2020 roku swoją EP-kę Bujda, wówczas mogliśmy pierwszy raz usłyszeć kawałek No sory, który do dziś wielu nuci sobie w drodze do pracy lub szkoły. Artystka zaskoczyła fanów swoją kolejną studyjną płytą Irenka,  na której mogliśmy usłyszeć Dawida Podsiadło. 

Sanah zdradziła kulisy tworzenia hitów i opowiedziała o swojej tęsknocie [WYWIAD]

Wydanie to, podobnie jak poprzednie, zostało bardzo pozytywne przez fanów i krytyków. Sanah nadal pozostaje zagadką, a to ze względu na teksty swoich utworów, które cechuje spory ładunek emocjonalny. Teraz jednak może świętować, ponieważ zajmowane przez nią 4. miejsce w rankingu Spotifu opublikowanym pomiędzy 7, a 9 maja 2021 roku jest najwyższą lokata jaką do tej pory udało zająć się polskiemu artyście w tym konkretnym notowaniu.  

Sanah słuchana również za granicą 

Polska piosenkarka Sanah jest słuchana również za granicą Polski. Z najnowszych danych, którymi podzielił się deweloper wynika, że spora rzesza obserwujących piosenkarkę fanów pochodzi z zachodniej Europy. Nie znamy niestety dokładnych liczb, ponieważ Spotify pilnie strzeże dostępu do szczegółowych statystyk i pozostawia je jedynie do wiadomości samych wykonawców. 

Sonda
Sanah - Irenka. Która piosenka z płyty jest najlepsza?