Piotr Połać, jako Figo'86 udostępnia mocny singiel, nagrany w trzech wersjach językowych! Jest agresywnie, bezczelnie i... refleksyjnie.

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=C68tcBMjshY

Piotr Połać, jako Figo'86 udostępnia mocny singiel, nagrany w trzech wersjach językowych! Jest agresywnie, bezczelnie i... refleksyjnie.

2021-12-16 12:52

Po bardzo dobrze przyjętym singlu 'Kim jesteś?' z gościnnym udziałem Zibexa, Piotr Połać, pod pseudonimem Figo'86, udostępnia drugi singiel, który powstał we współpracy z Sir Michem. W utworze 'Galapagos' jest agresywnie, bezczelnie, ale i refleksyjnie. Jakby tego było mało, wszystko jest w trzech różnych językach i powiązane z autorską grą

Piotr Połać, z pewnością jest kojarzony z zespołami Bracia Figo Fagot i Darmozjady!, jednak od niedawna, w świadomości słuchaczy zapisuje się solowy projekt Figo'86, który współtworzony jest z Sir Michem. Artyści nie pierwszy raz przecięli się na muzycznej drodze, jednak teraz udało się sfinalizować wspólne utwory.

Co tam w środku gra? Nirvana

Po bardzo dobrze przyjętym singlu 'Kim jesteś?', Figo'86 prezentuje utwór 'Galapagos', który w wyraźny sposób odnosi się do stylistyki rave. Bezczelny tekst, został doprawiony mocnym podkładem, a to wszystko zobrazowano teledyskiem, który wyraźnie koresponduje z niemieckim ekspresjonizmem. Jakby tego było mało, wszystko powiązane jest z autorską grą.

Jak mówi Piotr Połać:

'Galapagos' to ciekawy utwór. Na poziomie podstawowym, najprostszym to po prostu śmieszna pioseneczka z wulgarnym tekstem i atrakcyjnym bitem pod nóżkę. Jednak w połączeniu z teledyskiem i niepokojącą atmosferą samej muzyki możemy zobaczyć, że chodzi o coś więcej. Lęk, niepewność, reagowanie agresją bądź drwiną na coś, czego nie rozumiemy, stały się niebezpiecznie powszechnymi sposobami rozwiązywania napięć społecznych. Podkreśla to stylistyka teledysku, która nieprzypadkowo nawiązuje do niemieckiego ekspresjonizmu lat 20.

To jednak nie koniec niespodzianek! Utwór posiada trzy wersję językowe, które można znaleźć w aplikacji Figo’86 dostępnej na App Store oraz Google Play, gdzie w czasie rzeczywistym, można miksować różne wersje, tworząc alternatywne opcje utworu. Teledysk został tak zrealizowany, by każda z opcji językowych, została odzwierciedlona na ekranie. Jest niepokojąco, jednak ta aura fascynuje, a widz z każdą sekundą jest ciekawy, co dalej wydarzy się na niepokojącej kolacji.

Co ze wspomnianą grą? To co widzimy w klipie 'Galapagos', jest dostępne dla fanów

W klipie 'Galapagos' można zauważyć motyw z grą na smartfona, która jak się okazuje, jest dostępna dla słuchaczy! Gracz może wcielić się w Piotra Połacia vel Figo’86, który pokonuje wrogów w rytm singla 'Galapagos'.

Rozgrywka została osadzona w retro klimacie strzelanek 2D w stylu pixel art. Wszystko połączone jest ze startem marki, którą współtworzy Piotr Połać. Studio Overdose Games, bo o nimmowa, ma oryginalny pomysł, który przeniesie do świata gier avatary popularnych artystów i ich twórczość. Plan jest prosty, połączyć świat muzyki i gier. Po zakupie aplikacji Figo'86, której cena to 0,99$, otrzymujemy grę oraz dostęp do singla w 3 wersjach językowych - na mecie czeka kod rabatowy na zakupy muzyki, koszulek oraz innych gadżetów związanych zartystą.

Dostępna na:AppStore:https://apps.apple.com/pl/app/figo86/id1570781810?l=pl&fbclid=IwAR2XMhsyJGChiRJr9c7kMfgZQCWVRCBO6DR4a0kOd_-jq4U7Vr2PbYfZasMGooglePlay:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OverDoseGames.Figo86_lvl1&fbclid=IwAR2UJZUyMUUbHX5Gspw_AhPBe67DT4AtgwZ8bdYnsHGDttkwGD3CitX8xp8

Premiera albumu Figo'86, planowana jest na połowę 2022 roku.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu