Pierwsze święta z Disney+. Jakie filmy i seriale warto obejrzeć na platformie?

i

Autor: materiały prasowe Disney+ Pierwsze święta z Disney+. Jakie filmy i seriale warto obejrzeć na platformie?

Pierwsze święta z Disney+. Jakie filmy i seriale warto obejrzeć na platformie?

2022-12-14 15:44

Przed nami pierwsza Gwiazdka z Disney+. Platforma zawitała w naszym kraju przed kilkoma miesiącami i skoro to nasze pierwsze wspólne święta, Disney+ postanowił zadbać byśmy mieli co oglądać w ten bożonarodzeniowy czas. Ale to nie wszystko. Mamy dla Was filmowo-serialowy konkurs!

Platforma Disney+ zadebiutowała na polskim rynku w połowie 2022 roku i szybko stała się jednym z najważniejszych graczy wśród serwisów VOD. Teraz zbliża się nasze pierwsze wspólne Boże Narodzenie, zatem grzechem byłoby nie skorzystać z okazji, by nadrobić szereg świątecznych (i nie tylko) filmów i seriali dostępnych w ofercie serwisu. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę? 

Świąteczne filmy i seriale - co obejrzeć w Disney+?

Tegoroczne święta znów spędzimy z Kevinem (którego teraz będziemy mogli oglądać o dowolnej porze dnia i nocy) i Johnem McClane'em ze "Szklanej pułapki". Ponadto odświeżymy klasykę literatury z Muppetami, wyruszymy w kosmiczną podróż u boku Strażników Galaktyki, sprawdzimy co słychać u "Śniętego Mikołaja" i wraz z Piotrem Adamczykiem spróbujemy uprowadzić jednego z członków Avengers. Czy te święta mogłyby zapowiadać się lepiej? Śmiemy wątpić. 

Przechodząc jednak do meritum, poniżej zamieszczamy listę świątecznych filmów i seriali, które znajdziecie w bibliotece Disney+ i które z pewnością umilą wam tegoroczną Gwiazdkę

"Kevin sam w domu" i "Kevin sam w Nowym Jorku"

W końcu seans "Kevina" to podstawa każdych świąt, jak karp, czy opłatek. W ofercie Disney+ znajdziecie obie odsłony przygód Kevin McCallistera, który najpierw w pojedynkę pokonał dwóch włamywaczy, a potem zgubił się w Nowym Jorku. 

Kevin sam w domu i Kevin sam w Nowym Jorku

i

Autor: materiały prasowe Disney+

"Szklana pułapka"

Klasyka kina akcji, która - mimo pewnych oporów - weszła w poczet kultowych filmów świątecznych. Śledzenie przygód Johna McClane'a, który w Wigilię zawzięcie bronił Nakatomi Plaza, to zawsze dobry pomysł na gwiazdowy seans.

„Szklana pułapka”

i

Autor: materiały prasowe Disney+ Bruce Willis w kultowym filmie sensacyjnym „Szklana pułapka” (1988)

"Śnięty Mikołaj: Serial"

Jak już jesteśmy przy klasyce, to co powiecie na kontynuację kultowej komedii z lat 90.? "Śnięty Mikołaj: Serial" przedstawia nam dalsze losy Scotta Calvina, który po przepracowaniu trzydziestu lat jako Mikołaj postanawia znaleźć godnego następcę, by samemu zająć się rodziną. Poszukiwania nie będą raczej łatwe, ale śmiechom nie będzie końca.

Śnięty Mikołaj: Serial

i

Autor: materiały prasowe Disney+

"Marvel Studios prezentuje: Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta"

Nawet Marvel doczekał się wreszcie Holiday Special i to jakże udanego. W tej krótkometrażówce (stanowiącej swoisty wstęp do trzecich "Strażników Galaktyki"), Drax i Mantis postanawiają sprawić Quillowi wyjątkową niespodziankę. Ich nieokrzesanie i nieznajomość prawideł, jakimi rządzi się Gwiazdka, doprowadzają oczywiście do szeregu komicznych sytuacji. Przypominają nam jednak, co jest w świętach najważniejsze, zatem przygotujcie się na dużo śmiechu i nie mniej wzruszeń. 

Marvel Studios prezentuje: Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta

i

Autor: materiały prasowe Disney+

"Hawkeye"

Jak już zaliczycie święta ze Strażnikami, wpadnijcie też do Nowego Jorku, gdzie oprócz Kevina, rezyduje też Hawkeye. Słynny członek drużyny Avengers musi nie tylko wyszkolić swoją następczynię i stawić czoła tajemniczemu złoczyńcy, ale także poradzić sobie z Piotem Adamczykiem i jego bandą. Na osłodę dostarczy też dużo świątecznego klimatu, nieco humoru oraz uroczego jednookiego psiaka.

Hawkeye

i

Autor: materiały prasowe Disney+

"Opowieść wigilijna Muppetów"

Co powiecie na nieco... nietypową odsłonę "Opowieści wigilijnej"? Zdobywca Oscara Michael Caine występuje tu w roli chciwego dusigrosza Ebenezera Scrooga, którego pewnej Wigilii odwiedzają trzy duchy: Świąt dawnych, obecnych i przyszłych. Z pomocą życzliwego i skromnego Boba Cratchita (Kermit Żaba) i jego rodziny, zjawy otwierają oczy i serce Scrooge'a na prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia. "Opowieść wigilijna Muppetów", pełna nowych piosenek i efektów specjalnych, stanie się waszą nową świąteczną tradycją na wiele lat.

Opowieść wigilijna Muppetów

i

Autor: materiały prasowe Disney+

Pierwsze święta z Disney+. Jakie filmy i seriale nadrobić na platformie?

Boże Narodzenie to oczywiście nie tylko czas, w którym oglądamy świąteczne produkcje, ale też doskonała okazja do nadrobienia filmowo-serialowych zaległości. Jeśli nie wiecie, po co sięgnąć w pierwszej kolejności, proponujemy kilka tytułów, które z pewnością was nie zawiodą:

  • "Andor" - najnowszy serial ze świata "Gwiezdnych wojen", który zgarnia wprost wyśmienite recenzje i już został okrzyknięty najlepszą produkcją SW od lat;
  • "The Bear" - czy serial o prowadzeniu restauracji może być dobry? A jakże! "The Bear" został doceniony zarówno przez widzów, jak i krytyków (nadmienimy, że w pełni zasłużenie);
  • "Willow" - a może by tak w święta powrócić do świata kultowego dzieła fantasy? W tym 8-odcinkowym serialu zobaczycie, jak zło powraca, a tytułowy bohater ponownie musi ocalić świat. Jeśli mielibyśmy wskazać najzabawniejszy serial tego roku, "Willow" znalazłby się w ścisłej czołówce;
  • "Patrz jak kręcą" - idealna propozycja dla miłośników nietypowych kryminałów. W trakcie seansu przyjdzie wam śledzić prywatne śledztwo w sprawie zabójstwa, do którego doszło na londyńskim West Endzie. Jeśli jeszcze nie czujecie się zachęceni, donosimy, że w rolach głównych występują Sam Rockwell i Saoirse Ronan.

KONKURS. Filmowo-serialowe hity w Esce ROCK

Wybierz swój ulubiony tytuł i daj znać z kim najchętniej go obejrzysz! Zgłoś się i wygraj! Sprawdź nasz konkurs!