Otwarcie kin maj 2021

i

Autor: ADAM BYSIEK / Radio ESKA ROCK Otwarcie kin maj 2021

Otwarcie kin już w ten weekend! Które kina działają, na co zwrócić uwagę?

2021-05-21 12:26

Na ten moment czekała cała Polska! Otwarcie kin i wielu innych instytucji nastąpi już w ten weekend, a dni pomiędzy 21 maja, a 23 maja 2021 roku będą nie lada gratką dla wszystkich miłośników wielkiego ekranu. Decyzja ta zapadła już wcześniej podczas słynnej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, który wówczas ogłosił ramowy i ruchomy plan otwierania branż szczególnie dotkniętych lockdownem.

Od piątku 21 maja 2021 roku wchodzi w życie kolejny etap luzowania obostrzeń. Otwarte zostaną nie tylko kina, ale też zdecydowana większość instytucji kultury, a także parki rozrywki.

Otwarcie kin, parków rozrywki i instytucji kultury

Otwarcie kin, parków rozrywki i instytucji kultury nastąpi w piątek 21 maja 2021 roku. Niestety pomimo regulacji umożliwiających sprzedaż biletów na seanse kinowe, tylko część placówek zostanie otwarta. Najwięksi gracze na rynku motywują swoją decyzje o przedłużeniu zamknięcia swoich placówek niekorzystnymi umowami z dystrybutorami. Z pierwszych komunikatów rządu wynikało, że otwarcie tej branży nastąpi dopiero 29 maja. Data jednak uległa zmianie.

Pierwsze kino samochodowe w Łodzi

Oprócz kin zostaną otwarte również parki rozrywki, teatry, muzea, galerie sztuki, domy kultury i cyrki. Decyzja o zmianie terminu otwarcia tych obiektów zapadła zapadła 12 maja 2021 roku, a fakt ten potwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski - – Wychodzimy z trzeciej fali pandemii. Średnia liczba zachorowań systematycznie maleje. To trend - zakomunikował szef resortu zdrowia.

Które kina działają, a które są nadal zamknięte?

W związku niejednolitą polityka właścicieli kin w Polsce, pojawia się pytanie o to które kina działają, a które są nadal zamknięte? Swoje sale w piątek otworzy Helios - Przy dacie takiej jak ta, nawet sylwester blednie! Startujemy tuż po północy - czytamy na Facebooku jednej z największych sieci kin w Polsce. Niestety Multikino oraz Cinema City wystartują dopiero 28 maja. Przedstawiciele tych sieci tak komentują swoja decyzję - Podczas konferencji, która odbyła się pod koniec kwietnia, zostaliśmy poinformowani, że kina będą mogły wznawiać działalność od 29 maja. I wtedy przygotowaliśmy kompleksowy plan. Tę datę podaliśmy widzom, partnerom biznesowym, w oparciu o tę datę prowadziliśmy też rozmowy z dystrybutorami - wyjaśnia Natalia Kaleta-Nguyen, rzeczniczka sieci Multikino. jako, że placówki będą działać w reżimie sanitarnym niemożliwa będzie konsumpcja jakichkolwiek produktów spożywczych podczas trwania seansów, a co za tym idzie wewnątrz sali kinowej i budynku. Widzowie będą zmuszeni zajmować co drugie miejsce, a personel zobowiązany jest egzekwować nakaz noszenia maseczki przez widzów podczas trwania projekcji.

Sonda
Wybierasz się do kina po otwarciu placówek 21 maja 2021 rou?