Noc widziana z kosmosu

i

Autor: APOD Videos / screen z YouTube: APOD Videos Noc widziana z kosmosu

Noc na Ziemi widziana z kosmosu. Zdjęcie zapiera dech w piersiach!

2021-04-29 11:26

Ziemia widziana z kosmosu zawsze robi wrażanie. Każdy z nas widział już zapewne mnóstwo fotografii, ujęć, kadrów i filmów nakręconych przez astronautów lub łaziki NASA, ale tym razem macie okazję podziwiać nasza planetę z tej perspektywy w nieco inny wydaniu. Właśnie do sieci trafiły zdjęcia i nagranie, które przedstawia Ziemię, ale w nocy! Internauci mówią jednogłośnie - to coś niezwykłego!

Oglądając nagranie, które zostało opublikowane przez NASA można poczuć się jak na pokładzie kosmicznego statku przemierzającego galaktyczny bezkres. Z pozoru zwykły filmik wywołał wielką fascynację wśród widzów na całym świecie!

Noc na Ziemi widziana z kosmosu

Jesteście ciekawi jak wygląda noc na ziemi widziana z kosmosu? Jeśli tak to koniecznie obejrzyjcie to nagranie. Agencja NASA dokłada wszelkich starań aby zwykli śmiertelnicy mieli okazję zobaczyć i podziwiać otchłań kosmosu jak najczęściej. Do tego wykorzystuje najczęściej swoje kanały w mediach społecznościowych. Tak było i tym razem. Nie tak dawno temu mogliśmy zobaczyć na Facebooku agencji jak wygląda przejście z dnia w noc, a tym razem jak wygląda sama noc na Ziemi widziana z wysokości kilku tysięcy kilometrów.

Ruszyła misja na marsa. Łazik ma znaleźć ślady życia

Te krótkie filmiki za każdy razem zapierają dech w piersiach, ale też zmuszają nas do wielu przemyśleń - najczęściej takich, które skupiają się wokół zagadnień ekologicznych i związanych z ochroną klimatu.

Noc z perspektywy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Noc z perspektywy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wygląda naprawdę niezwykle. Potwierdzają to już nie tylko opowieści i relacje astronautów, ale też nagrania, które cieszą się ogromną popularnością w Internecie. Na tym krótkim wideo zobaczycie nie tylko zorzę polarną, ale też wielkie plamy świateł, które oczywiście są w rzeczywistości aglomeracjami miejskimi. Koniecznie zobaczcie już teraz te wyjątkowe ujęcia.

Sonda
Czy chciałbyś lecieć w kosmos?