NIEMAL MILION OSÓB ŚPIEWA RAZEM Z KAZIKIEM! DO SIECI TRAFIŁO NAGRANIE PROMUJĄCE WYDAWNICTWO KULTU Z POL'AND'ROCK FESTIVAL 2019

2020-10-09 14:01
Ilustracja do artykułu
Autor: foto: Dominik Pajewski

Wyjątkowy koncert, niemal milionowa publiczność i jeden z najbardziej wyjątkowych koncertów w historii Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Niezwykły występ formacji Kult podczas Pol’And’Rock Festival 2019 (dawniej Przystanek Woodstock) doczekał się wydawnictwa. Nakładem wytwórni SP Records oraz firmy Złoty Melon ukaże się dwupłytowy album CD wraz z DVD oraz wydawnictwo winylowe. Premiera zaplanowana jest na 6 listopada 2020 roku. Dziś rusza przedsprzedaż wydawnictwa, a także swoją premierę ma wideo "Mieszkam w Polsce", zapowiadające album "Kult live Pol'And'Rock Festival 2019".

Blisko milionowa publiczność śpiewająca z Kazikiem Staszewskim jeden z największych hitów Kultu, czyli "Mieszkam w Polsce", to coś, co trzeba koniecznie zobaczyć i usłyszeć. Legendarny polski zespół w najwyższej formie i z niesamowitą energią zawładnął gigantyczną grupą słuchaczy. Występ Kultu w nocy z 3 na 4 sierpnia 2019 roku zgromadził bowiem rekordową festiwalową publiczność – według niektórych szacunków uczestniczyło w nim niemal milion osób.

Przez całe 106 minut i 24 sekundy Kazik i jego załoga trzymali nas wszystkich za rock’and’rollowego ryja, przez sekundę nie zeszli z tego poziomu, łojąc tylko te najlepsze, niełatwo wybrane kawałki, aż do samego końca tego niezwykłego koncertu – mówi Jurek Owsiak. – Kto był, ten wie, jak wyglądało to absolutnie wyjątkowe, przedpandemiczne wydarzenie w czasach, kiedy era rock’n’rolla była żywa, a koncerty mogły być organizowane.

LUXTORPEDA - PREMIERA KLIPU Z NOWEJ PŁYTY!Wydawnictwo "Kult live Pol'And'Rock Festival 2019" ukaże się nakładem SP Records i Złotego Melona 6 listopada 2020 roku. Na płytę składają się największe przeboje Kultu, uwielbiane przez całe pokolenia słuchaczy – m. in. Baranek, Polska, Arahja czy Gdy nie ma dzieci. Muzycy zagrali także nowsze numery, jak Prosto czy Wstyd. Podczas swojego występu zgromadzili rekordową publiczność, która bawiła się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. To także jeden z największych koncertów w historii Polski.


DOBĘ PO ŚMIERCI EDDIEGO VAN HALENA, ZAINTERESOWANIE JEGO MUZYKĄ WZROSŁO O 6000 PROCENT!

Album Kult live Pol’and’Rock Festival 2019 ukaże się jako box złożony z dwóch płyt CD z ponad 100 minutami muzyki oraz płyty DVD. Prócz tego materiał dźwiękowy ukaże się również na potrójnym albumie winylowym – będzie to limitowane wydanie w czterech wersjach kolorystycznych. Przedsprzedaż rusza w piątek 9 października w południe w internetowym sklepie wytwórni SP Records oraz SiemaShop, sklepie internetowym Fundacji WOŚP.