Nicolas Cage

i

Autor: GEOFF ROBINS/AFP/East News

GWIAZDY

Nicolas Cage kończy karierę? Nadchodzące filmy mogą być już ostatnie

2023-12-06 14:04

Nicolas Cage chce powiedzieć "Adios". Wygląda na to, że aktor poważne rozważa odejście na filmową emeryturę i chce się skupić w najbliższej przyszłości na czymś innym. Czy to jednak oznacza, że całkowicie kończy karierę i znika z ekranów? Nie do końca. Przynajmniej jeszcze nie teraz.

Nicolas Cage to postać, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Oscarowe "Zostawić Las Vegas", "Ciemna strona miasta", "60 sekund", "Bez twarzy" to tylko mały wycinek z jego ekranowego portfolio. Jeżeli chodzi o głośniejsze tytuły z jego udziałem w ostatnim czasie to na pewno warto tutaj wymienić "Nieznośny ciężar wielkiego talentu", a także czarną komedię "Ranfield" i "Świnię". Hollywoodzki gwiazdor zdradził jednak, że pełnometrażowe produkcje nie są już na jego siły, a poza tym nie chce się im tyle poświęcać i woli w tym czasie robić coś zupełnie innego.

Najdroższe majtki świata? Te rekwizyty z filmów SPRZEDANO ZA MILIONY | To Się Kręci #16

Nicolas Cage przestanie grać w filmach

Wiele lat w branży i ponad setka tytułów potrafi wypalić aktorsko i zmusić do refleksji nad swoją pracą. Nicolas Cage w jednym z ostatnich wywiadów dla Uproxx zdradził, że zrobił już prawie wszystko, o czym tylko marzył i czas nakręcić jeszcze maksymalnie cztery filmy i pożegnać się z kinem na zawsze. To jednak wcale nie oznacza, że aktora nie zobaczymy już na ekranie. Zamierza przerzucić się na telewizję, chociaż nie ukrywa, że i tutaj podejdzie do tematu bez ciśnienia. Zależy mu na tym, aby uważniej dobierać role i nie ma presji, by cokolwiek już udowadniać. Po wypełnieniu obowiązków zapisanych w kontraktach, zamierza bardziej poświęcić się rodzinie i zacząć realizować zupełnie inne pasje, na które wcześniej nie miał czasu.

Czuję, że po 45 latach w branży i udziale w ponad 100 filmach, powiedziałem już chyba wszystko to, co miałem do powiedzenia na temat kina. Chciałbym odejść u szczytu sławy i powiedzieć Adios! [...] Mam jeszcze inne zobowiązania, które muszę wypełnić. [...] Myślę, że zostały mi trzy lub cztery filmy..." - powiedział Nicolas Cage

Źródło: Nicolas Cage kończy karierę? Nadchodzące filmy mogą być już ostatnie