Przodem bracie

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Robert Palka

seriale

Netflix łączy siły z 24. MFF mBank Nowe Horyzonty! Zaprezentowane zostaną trzy seriale

2024-06-27 14:00

Seriale na festiwalu? Sięganie poza horyzont i szukanie nieoczywistych połączeń festiwal Nowe Horyzonty ma we krwi – podobnie jak Netflix. Serwis dołącza do grona oficjalnych, partnerów festiwalu i w ramach tegorocznej odsłony Nowych Horyzontów odbędą się aż trzy specjalne pokazy przedpremierowe trzech nowych polskich seriali Netflixa.

W programie specjalnych pokazów w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu znajdą się dwie nowe produkcje fabularne – Matki pingwinów w reżyserii Klary Kochańskiej-Bajon i Jagoda Szelc oraz Idź przodem, bracie, w reżyserii Macieja Pieprzycy. Festiwalowi widzowie będą mieli także okazję obejrzeć na wielkim ekranie pierwszy polski serial dokumentalny Netflixa: Cały ten rap w reżyserii Piotra Szubstarskiego.

Po każdym z seansów zaplanowano spotkania z twórcami nadchodzących nowości.

24. Międzynarodowy Festiwal mBank Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 18-28 lipca we Wrocławiu. 2 lipca ogłoszony zostanie pełny program festiwalu, a dwa dni później rozpocznie się sprzedaż biletów – w tym na pokazy seriali Netflixa.

Kostiumy filmowe, które okazały się WIELKIM KOSZMAREM dla aktorów | To Się Kręci

Wieczory specjalne z serialami Netflix | harmonogram pokazów

22 lipca, poniedziałek, godz. 19:00 - Matki pingwinów (Mothers of Penguins), reż. Klara Kochańska Bajon, Jagoda Szelc; odcinki 1 i 2

Znana zawodniczka MMA (Masza Wągrocka) dzieli swoje życie pomiędzy walki w oktagonie oraz wychowanie siedmioletniego syna. Po tym, jak w szkole chłopca dochodzi do pewnego incydentu, kobieta jest zmuszona przenieść go do „Cudownej przystani” – placówki prowadzonej w duchu społecznej integracji dzieci atypowych i z niepełnosprawnościami. Chłopiec szybko znajduje tam przyjaciół i szczęście. Jego mama – przeciwnie. Nie może odnaleźć się pośród rodziców będących z jej perspektywy „galerią oryginałów”. Początkowo kobieta uznaje, że nie ma z nimi nic wspólnego, jednak w „Cudownej przystani” nie brakuje problemów, które sprawiają, że rodzice muszą odnaleźć w sobie wsparcie, by zawalczyć o szczęście dzieci jak i swoje własne.

23 lipca, wtorek, godz. 19:00 - Idź przodem, bracie (Go Ahead, Brother), reż. Maciej Pieprzyca; odcinki 1 i 2

Najnowszy serial autora Jestem mordercą i Chce się żyć. Po przejściu ataku paniki podczas ważnej akcji policyjnej, członek elitarnej jednostki taktycznej (Piotr Witkowski) musi opuścić służbę. Co gorsza, mężczyzna dowiaduje się, że jego ojciec popełnił samobójstwo, pozostawiając ogromne hazardowe długi. Aby utrzymać się na powierzchni, zostaje ochroniarzem w odzieżowym kompleksie handlowym, gdzie dostrzega szansę na rozwiązanie swoich problemów finansowych.

24 lipca, środa, godz. 19:00 - Cały ten rap (All That Rap), reż. Piotr Szubstarski, odcinki; 1, 2 i 4

Rap to nie jest zwykły gatunek muzyczny. Rap to cała kultura i potężny biznes. Od pokątnego sprowadzania kaset i kopiowania płyt do wielomilionowych zasięgów w internecie, wypełniania największych stadionów na koncertach po niezależne imperia muzyczne. Cały ten rap to polska scena rapowa opisana słowami jej twórców. Pierwszy polski serial dokumentalny Netflix oddaje głos im wszystkim: od pierwszego pokolenia, które walczyło ze stereotypami, zarazem tworząc inne, aż po to, które korzystając ze swojej popularności wyniosło rap do pozycji gatunku, który wciąż wyznacza najważniejsze trendy. To opowieść o rapie słowami Sokoła, TEDE, Wdowy, Szczyla, Young Leosi i wielu innych.

Oto nasz wybór najważniejszych ról Meryl Streep: