The Birthday Party: Bunt w niebie Nick Cave

i

Autor: Materiały prasowe

muzyka i kino

Początki Nicka Cave'a. Premiera dokumentu muzycznego „The Birthday Party: Bunt w niebie" na Nowych Horyzontach

2024-06-26 13:48

Zanim Nick Cave stał się twórcą, którego znamy dzisiaj; zanim dał się poznać jako pisarz i uduchowiony poeta; zanim stworzył grupę The Bad Seeds, z którą przez ponad 40 lat nagrał 18 albumów - zanim to wszystko się stało, Nick Cave założył The Birthday Party. The Birthday Party było jednym z najmroczniejszych post-punkowych zespołów, powstałych we wczesnych latach 80. XX wieku, o którym pisano ani John Cale ani Alfred Hitchcock nie byli tak przerażający. Historię tej jednej z najbardziej wpływowych grup muzycznych na świecie przybliża pierwszy w pełni autoryzowany muzyczny dokument „The Birthday Party: Bunt w niebie" w reżyserii Iana White'a. Film zostanie premierowo pokazany podczas 24. edycji MFF mBank Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Nick Cave i jego pierwszy zespół The Birthday Party są bohaterami kinowego dokumentu „The Birthday Party: Bunt w niebie”, uznanego przez opiniotwórczy dziennik The Guardian za „jeden z najlepszych dokumentów muzycznych ostatnich lat”. To wyreżyserowane przez Iana White’a, porywające jak rockowy koncert widowisko opowiada o pokonywaniu przeszkód, geniuszu artystycznym i totalnej dysfunkcji. Historia powstania, sukcesu i nieuchronnego upadku The Birthday Party zawiera szczere rozmowy z muzykami, fragmenty nigdzie dotąd niepokazywanych nagrań, piosenki, których nie umieszczono na żadnym albumie i ogromne bogactwo różnorodnej twórczości członków zespołu. „The Birthday Party: Bunt w niebie” to opowieść o niespotykanej kreatywności, o cenie sławy i autodestrukcji, którą snują, z właściwym sobie czarnym humorem, sami członkowie zespołu. Widz dostaje unikalny wgląd w ich marzenia, nadzieje i motywacje, z których powstała jedna z najbardziej wpływowych grup muzycznych na świecie.

10 aktorów, o których nie wiedzieliście, że są muzykami | To Się Kręci #35

O Nowych Horyzontach

24. MFF mBank Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 18-28 lipca we Wrocławiu. Pełny program festiwalu zostanie ogłoszony 2 lipca, zaś dwa dni później, 4 lipca, rozpocznie się sprzedaż biletów na seanse. Więcej informacji TU.

Dystrybutorem filmu „The Birthday Party: Bunt w niebie" jest Gutek Film.

Zobacz oryginalny zwiastun filmu poniżej:

Oto najsłynniejsze filmy o artystach rockowych:

Listen on Spreaker.