Nergal zorganizował zbiórkę pieniędzy na walkę z prześladowaniem za obrazę uczuć religijnych

i

Autor: screen: https://youtu.be/6eP8cVstarE

Nergal zorganizował zbiórkę pieniędzy na walkę z prześladowaniem za obrazę uczuć religijnych

2021-02-25 14:01

Nergal jest jednym z tych artystów, który ma za sobą sporo spraw w temacie obrazy uczuć religijnych i wygląda na to, że chyba zaczęło go to męczyć. Artysta doszedł do wniosku, że będzie walczył z tego typy sytuacjami, organizując nawet specjalną zbiórkę!

Nergal nie ma łatwo i w zasadzie bardzo regularnie bywa on gościem sali sądowej, gdzie oskarżony jest o obrazę uczuć religijnych. Ta sytuacja zaczęła chyba męczyć lidera Behemotha, bo ogłosił, że startuje ze specjalną organizacją, która będzie walczyć z prześladowaniem osób, które są oskarżane o obrazę uczuć religijnych.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4

Nergal uruchamia specjalną zbiórkę, na pomoc prawną z osobami, które są prześladowane za obrazę uczuć religijnych

Nergal rozpoczął zbiórkę pieniędzy pod hasłem 'Ordo Blasfemia', która ma na celu zebranie funduszy na walkę prawną z tymi, którzy wytaczają mu i innym artystom procesy za obrazę uczuć religijnych. Jak napisał artysta w opisie zbiórki:

Wielu polskich artystów, wliczając mnie, jest ciąganych po sądach na nasz koszt, żebyśmy bronili się przed nonsensownym zarzutem o bluźnierstwo zgodnie z prawem ustanowionym przez wątpliwych polityków. Ich celem jest ocenzurowanie każdego, kto nie zgadza się z archaicznym prawem religijnym w naszym kraju. Pora, żeby polscy artyści zaczęli walczyć – dołącz do Ordo Blasfemia. Twoje datki pomogą nam w zwalczeniu aktualnych i przyszłych fałszywych oskarżeń.

Celem zbiórki jest 20 tysięcy funtów i jak widać, jest zainteresowanie, ponieważ zebrano już ponad 12 tysięcy. Zobaczcie film, w którym Nergal mówi o zbiórce:

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?