Nergal

i

Autor: Adam Bysiek / Radio ESKA ROCK Nergal

Nergal ujawnił, dlaczego John Porter wrócił do Me And That Man

2021-05-05 12:03

Nergal nie daje o sobie zapomnieć nawet na minutę! Po przerwie słynny zespół Me And That Man wystąpi w składzie jaki pamiętamy sprzed lat. Adam Darski ogłosił już, że trasa koncertowa będzie przebiegać po całej Polsce. Mamy dobre informacje dla fanów formacji, która znana jest umiejętności zgrabnego połączenie rocka, mrocznego bluesa, folku i country, ponieważ w ramach zapowiedzianego cyklu wydarzeń na scenie z Nergalem wystąpi również John Porter.

Fani powstałej w 2016 roku formacji zastanawiają się zapewne jak to możliwe, że lider zespołu Behemoth namówił do powrotu na scenę w ramach wspólnej trasy Johna Portera, który to przecież rozstał się z projektem tuz po premierze wspólnej debiutanckiej płyty. Znamy już odpowiedź, ponieważ o kooperacji muzycy właśnie opowiedzieli dziennikarzom.

John Porter wrócił do Me And That Man

John Porter wrócił do Me And That Man, to już pewne. na przestrzeni ostatnich tygodni sporo mówi się o Nergalu i jego współpracy z Johnem, a to za sprawą licznych publikacji światowych tytułów na temat polskiego muzyka, który rozpoczął akcję Ordo Blasfemia. Adam Darski tak komentuje powrót Johna Portera do Me And That Man:

To przypadek, bo spotkaliśmy się kilka miesięcy temu na jednej ze stacji benzynowych pod Warszawą. Była to krótka, sympatyczna rozmowa, a później w jakiejś prywatnej konwersacji z naszym basistą, Mateo, John wspomniał, że Me And That Man miał fantastyczną energię, były to świetne koncerty i ma nadzieję, że jeszcze kiedyś zagramy. Mateo uprzejmie mi o tym zakablował, a że ja raczej nie kieruję się resentymentem, nie mam zwyczaju, żeby pielęgnować urazy. A skoro w końcu jest okazja zagrania na żywo to czemu nie razem? Nie dorabiałbym do tego głębszej filozofii.

Janusz Panasewicz w wywiadzie dla Eski ROCK

Debiutancki krążek zespołu, który powstał z inicjatywy lidera Behemoth nosił tytuł 'Songs of Love and Death'. Pomimo różnych perturbacji inicjatywa wspólnego koncertowania przetrwała. Me And That Man rusza w trasę wspólnie z Johnem Porterem na scenie - sprawdzamy gdzie będziecie mogli spotkać ich razem podczas koncertu.

Me And That Man - koncerty

Koncerty Me And That Man odbędą się w wielu miastach w całej Polsce. Znamy już dokładny przebieg trasy koncertowej! Jesteście ciekawi gdzie zagrają muzycy? Oto daty wydarzeń, na których zobaczycie Nergala i Johna Portera razem na jednej scenie.

  • 6 sierpnia Wrocław - HotSpot
  • 7 sierpnia Katowice - Plener P23
  • 8 sierpnia Kraków - Nowa Rezydencja
  • 12 sierpnia Poznań - SkwerPlay
  • 13 sierpnia Warszawa - Letnia Scena Progresji
  • 27 sierpnia Olsztyn - Amfiteatr
  • 29 sierpnia Gdańsk - B90
  • 11 września Aleksandrów Łódzki - Summer Dying Loud
Sonda
Czy Nergal słusznie był posądzany, o satanizm?