Filmy, które nie powinny dostać Oscarów

i

Autor: materiały prasowe

Największe porażki Oscarów. Które filmy dostały nagrody, choć na to nie zasłużyły?

2022-03-28 15:14

Oscary to najbardziej prestiżowe nagrody w świecie kina. Otrzymać Oscara, to jak złapać Pana Boga za nogi (żartowałam, choć dla niektórych to pewnie big deal równego rzędu) i nabrać pewności, że nasz film był NAJLEPSZY. Jednak, czy we wszystkich przypadkach rzeczywiście tak było? Osobiście uważam, że nie i wyłoniłam dla was 5 dowodów.

Zdarzyło się wam kiedyś (w zamierzchłych czasach, gdy Oscary jeszcze budziły powszechne emocje), że kibicowaliście jakiemuś filmowi, a statuetka powędrowała ostatecznie do produkcji znacznie słabszej jakości? Pamiętacie chwile, kiedy cały świat wstrzymywał oddech, gdy Oscara otrzymywał film, na który absolutnie nikt nie stawiał, nawet jego twórcy? Dziś będzie właśnie o tych produkcjach, które choć złe nie były, w zbiorowej pamięci zapisały się jako te filmy, które nie zasługiwały na Oscara.

ZOBACZ TAKŻE: Wybitni aktorzy, którzy NIGDY nie dostali Oscara. Kto wciąż czeka na statuetkę?

Największe porażki Oscarów - które filmy dostały nagrody, choć na to nie zasłużyły?

Dziś powylewamy trochę żali nad tym, co mogło być, a nie było. Sęk bowiem w tym, że o fakcie, czy dany film zasłużył na Oscara, czy też nie, świadczy nie tyle jego jakość, co konkurencja. Zatem, przed wami 5 przypadków, w których filmy (w głównej mierze) zwyczajnie dobre, pokonały arcydzieła kinematografii. Ostrzegam - niektóre bolą po dziś dzień.

ZOBACZ TAKŻE: Oscary - największe skandale w historii gali. Tego nie da się zapomnieć

Sonda
Czy Oscary są dla Ciebie ważne?
OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11