Najstraszniejsze horrory świata wybrane! Naukowcy przedstawili listę

2020-10-20 14:20
Ilustracja do artykułu
Autor: screen: youtube.com/watch?v=_kbQAJR9YWQ

Jeżeli zawsze kłóciliście się ze znajomymi o to, który horror jest najstraszniejszy, to teraz nie ma wątpliwości. Naukowcy stworzyli listę, która pokazuje, które horrory najbardziej straszą ludzi.

Często bywa tak, że na różnych imprezach pada hasło związane z filmami i dochodzi do dyskusji. No bo ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, który horror jest najlepszy, lub który film sensacyjny to największy klasyk. Wiadomo, ile osób, tyle zdań i tego raczej nie da się zmienić. Naukowcy postanowili wskazać, które horrory najbardziej straszą ludzi.


CO TAM W ŚRODKU GRA? RUSZA NOWY CYKL ESKI ROCK, W KTÓRYM ZROBIMY DLA WAS UNBOXINGI NAJCIEKAWSZYCH WYDAWNICTWHorrory, które najbardziej straszą ludzi. Naukowcy wskazali listę filmów

Jak zbadano to, że jakiś film najbardziej straszy? W ramach projektu Science Of Scare przeprowadzili specjalne badania. Najpierw wybrano listę 50 najpopularniejszych horrorów z IMDb, Reddit i Rotten Tomatoes. Następnie, pokazywano filmy uczestnikom badania i jednocześnie, mierzono im tętno. Na sam koniec porównano średnie tętno z normalnym tętnem i tak powstała lista najstraszniejszych filmów. Warto dodać, że przy najstraszniejszym filmie, który znalazł się na pierwszym miejscu, tętno wynosiło 133. Oto lista:

1. Sinister

2. Naznaczony

3. Obecność

4. Dziedzictwo. Hereditary

5. Paranormal Activity

6. Coś za mną chodzi

7. Obecność 2

8. The Babadook

9. Zejście

10. Wizyta


KOSZMAR MINIONEGO LATA POWRÓCI JAKO SERIAL! POZNALIŚMY PIERWSZE SZCZEGÓŁY PRODUCKJI