Czy pamiętasz cytaty z filmu “Miś”? Spróbuj się w quizie z jednej z komedii wszech czasów

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. Hiuppo Quiz z tekstów w filmu "Miś"

quizy

Najlepsze teksty z filmu “Miś” - pamiętasz je? Rozwiąż nasz quiz i zdobądź 10/10!

2024-05-27 14:59

W katalogu polskiej kinematografii, szczególnie tej z czasów PRL-u, wymienić można kilka tytułów filmów, które są zupełnie uniwersalne, zdają się nie starzeć, a których przesłanie pozostaje zaskakująco aktualne. Jedną z takich produkcji jest z pewnością komedia "Miś" - czy pamiętasz najlepsze teksty z tego klasyka?

Stanisław Bareja to nazwisko z pewnością bardzo dobrze znane Polakom, nie tylko tym, którzy lubią i pasjonują się rodzima kinematografią, szczególnie z czasów Polski Rzeczpospolitej Ludowej. To właśnie Bareja stał za kamerą i odpowiadał za scenariusze filmów i seriali, głównie komediowych, które dziś uchodzą już za prawdziwe klasyki dawnych lat. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych tytułów z całej filmografii reżysera i scenarzysty do dziś pozostaje Miś. Pierwsza część słynnej trylogii (którą w kolejnych latach uzupełniły tytuły Rozmowy kontrolowane i Ryś) w brawurowy, humorystyczny sposób przedstawiła absurdy czasów przemian społeczno-politycznych po wydarzeniach sierpniowych z 1980 roku. Produkcja miała swoją premierę w maju 1981 roku i oczywiście spotkała się z bardzo ostrym przyjęciem krytyków, którzy szybko rozgryźli jej przekaz. Ten docenili za to widzowie, którzy tłumie ruszyli do kina i szczególnie chwalili produkcję.

Mellina - Meller do Lubaszenki: widzowie cię kochali bardziej niż krytycy. Byłeś Sanah swoich czasów

Quiz z tekstów w "Misia"

Ta przeszła do historii z wielu powodów, a jednym z podstawowych pozostaje jej scenariusz, napisany wspólnie przez Bareję i Stanisława Tyma, który również zagrał w Misiu główną rolę. Teksty z produkcji uchodzą już za legendarne - czy je pamiętasz?

Rozwiąż quiz:

Czy pamiętasz cytaty z filmu “Miś”? Spróbuj się w quizie z jednej z komedii wszech czasów

Pytanie 1 z 10
Dokończ cytat z filmu: "Właśnie do ciebie dzwonię, gdyż niestety..."