Na koncert nie pójdziemy nawet przez 3 lata? Wirusolog odpowiedział

i

Autor: freeimages.com/luis tapia

Na koncert nie pójdziemy nawet przez 3 lata? Wirusolog odpowiedział

2021-03-18 8:55

Pandemia koronawirusa nie daje wytchnienia i wygląda na to, że jeszcze trochę czasu musi minąć, by wszystko wróciło do normy. Niestety, trudno ma także branża rozrywkowa, która praktycznie przestała istnieć. Według specjalistów, na koncert możemy nie pójść nawet przez trzy lata.

Pandemia koronawirusa daje się we znaki wszystkim i wygląda na to, że musi minąć jeszcze trochę czasu, zanim wszystko wróci do normy. Okazuje się, że czas oczekiwania na powrót pewnych rzeczy, może się sporo wydłużyć i według specjalistów, na koncerty będziemy czekali nawet trzy lata!

Co tam w środku gra? - Kult

Na koncerty poczekamy jeszcze trzy lata? Tak twierdzą specjaliści

Branża rozrywkowa ma bardzo zły czas i praktycznie walczy o przeżycie jak może. Upadają kluby i agencje koncertowe, a artyści starają się zrobić cokolwiek, by móc wystąpić dla fanów. Niestety, perspektywa nie wygląda za dobrze, ponieważ według ekspertów, wszystko może przedłużyć się, a koncerty wrócą dopiero za trzy lata! 

Jarosław Szubrycht, w wywiadzie dla magazynu 'GaMa', zapytał Tomasza Dzieciątkowskiego, wirusologa z Katedry i Zakładu Mikrobiologii Lekarskiej WUM, jak długo będziemy czekać na powrót koncertów? Niestety, odpowiedź może załamywać:

Wszystko zależy trochę od nas, trochę od wirusa. W wariancie optymistycznym możemy o nich zapomnieć jeszcze w 2021 roku, w pesymistycznym – nawet na trzy lata. (…) Trzeba wyraźnie powiedzieć jedną rzecz: każde zgromadzenie ludzkie zwiększa ryzyko zakażenia nowym koronawirusem. Im więcej ludzi, tym ryzyko jest większe. Oczywiście, spotkania pod gołym niebem, na otwartej przestrzeni oznaczają mniejsze ryzyko, ale już sale, a nawet namioty – większe. Trudno jednoznacznie stwierdzić, jaka jest idealna recepta. (…) Na jakiś czas powinniśmy zapomnieć o masowych imprezach na wielkich stadionach. Trudno bowiem wyobrazić sobie, żeby rozbawieni ludzie na płycie zachowywali dystans społeczny i nosili maseczki.

Pozostaje czekać na powrót do normalności...

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić pełny lockdown jak wiosną 2020 roku?