Metallica i AC/DC w Chorzowie w 1991 roku. Zobaczcie nagranie i wywiad z zespołem [WIDEO]

i

Autor: screen: https://youtu.be/A7PglNy-iHs

Metallica i AC/DC w Chorzowie w 1991 roku. Zobaczcie nagranie i wywiad z zespołem [WIDEO]

2021-03-18 10:13

Metallica bywa w naszym kraju regularnie i to już od lat 80-tych, jednak każda wizyta zespołu jest sporym wydarzeniem, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów i mediów. W 1991 roku, grupa była w szczytowej formie, a na dodatek w Polsce był to łączony występ z AC/DC. W sieci jest nagranie z tego wydarzenia.

Metallica regularnie przyjeżdża do Polski, średnio bywając w naszym kraju co 2 lata. W 1991 roku, grupa pojawiła się na koncercie w Chorzowie, gdzie występowała razem z zespołem AC/DC. Występ był częścią trasy Monster of Rock, a Metallica była świeżo po wydaniu kultowego 'Black Albumu' i co ciekawe, był to drugi występ zespołu w naszym kraju. Co jeszcze działo się tamtego dnia?

Co tam w środku gra? - Luxtorpeda

Metallica w Chorzowie - tak wyglądał materiał z 1991 roku

W sieci nie brakuje komentarzy, że materiał wygląda jak odcinek 'Chłopaków z baraków', jednak taki urok 30-letniego nagrania z koncertu, który był gigantycznym wydarzeniem. 

To był prawdopodobnie najlepszy czas dla Metalliki, świetnie przyjęty 'Black Album', jeszcze większe zainteresowanie zespołem, a później trasa, która trwała aż trzy lata. Jednak, zanim grupa zagrała gigantyczną trasę, podczas której koncerty trwały 3 godziny, wystąpiła ponownie w Polsce. Ekipa Jamesa Hetfielda zagrał tylko 13 utworów i niestety tylko dwa z wydanego wtedy 'Czarnego albumu'. Po koncercie wiele osób narzekało, że Metallica mogłaby zagrać dłużej, ponieważ ich występ przyćmił AC/DC. Tak wyglądała setlista:

 1. Enter Sandman
 2. Creeping Death
 3. Harvester Of Sorrow
 4. Fade To Black
 5. Sad But True
 6. Master Of Puppets
 7. Seek And Destroy
 8. For Whom The Bell Tolls
 9. One
 10. Whiplash
 11. Last Caress
 12. Am I Evil?
 13. Battery

Zobaczcie, jak na lotniku witał zespół Roman Rogowiecki i jak fani reagowali na występ:

Trzeba przyznać, że to niezła kapsuła czasu, która wywołuje uśmiech na twarzy, zwłaszcza tych, którzy tam wtedy byli. Jak słyszymy w materiale, nie można było zrealizować wywiadu z zespołem, ponieważ nie zgodził się na to menegment grupy.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?