Martin Scorsese martwi się o przyszłość kina. Wszystko przez serwisy streamingowe

i

Autor: screen: https://youtu.be/YbbzaS8rcak

Martin Scorsese martwi się o przyszłość kina. Wszystko przez serwisy streamingowe

2021-02-18 9:34

O tym, że Martin Scorsese jest przeciwnikiem streamingu wiadomo od dawna, jednak teraz reżyser wyraził swoje zaniepokojenie związane z przyszłością kina. Czy faktycznie, streaming pogrzebie tradycyjne kina?

Martin Scorsese od lat mówi o tym, że jest przeciwnikiem streamingu, który według niego zabija w ludziach chęć eksplorowania sztuki. Tym razem reżyser  wypowiedział się na temat kondycji kina, które obecnie przeżywa załamanie. Według reżysera, streaming zabija kino i trzeba to jak najszybciej powstrzymać.

Eska Rock szybkie pytania KASIA LINS

Martin Scorsese twierdzi, że streaming zabija kino

Martin Scorsese napisał dla 'Harper’s Magazine' felieton, w którym skupił się na dokonaniach włoskiego reżysera, Federico Felliniego. Była to jednak również okazja do tego, aby skrytykować drogę, jaką podąża obecnie kino. Jak możemy przeczytać w felietonie:

Sztuka filmowa jest systematycznie dewaluowana, odstawiana na boczny tor i redukowana do najniższego wspólnego mianownika. Do „treści”.

Jeszcze 15 lat temu terminu „treść” używano tylko wtedy, gdy ludzie dyskutowali o kinie na poważnie i był on przeciwstawiany oraz przymierzany do innego ważnego terminu – „formy”. Później, stopniowo, coraz częściej korzystali z niego ludzie, którzy stworzyli domy mediowe, a którzy o historii sztuki filmowej nie mieli pojęcia. Nie mieli nawet na tyle rozwagi, żeby myśleć, iż powinni. (...) Wszyscy z nas, którzy znają kino i jego historię powinni dzielić się tą miłością i wiedzą z jak największą liczbą osób. Są tam największe skarby naszej kultury i trzeba je odpowiednio traktować.

Jak widać, podejście reżysera nie zmienia się przez lata i tak raczej już zostanie.

QUIZ. Najgorsze polskie filmy. Tego nie dało się oglądać! Pamiętasz, kto w nich grał?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś, o czym wszyscy z pewnością słyszeli. "Kac Wawa". Który z aktorów grał w tym filmie?