Maneskin na Polsat SuperHit Festiwal 2021 z przesłaniem. Muzycy CAŁOWALI SIĘ na scenie!

2021-06-27 9:53

Największą gwiazdą drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwalu 2021 była włoska grupa Maneskin, która w maju wygrała Eurowizję 2021 z porywającym hitem Zitti E Buoni. Na przyjazd rockmanów z ciekawością czekali widzowie z Polski, którzy po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć Damiano Davida i jego przyjaciół na scenie. W pewnym momencie on i jego gitarzysta zaczęli się całować!

Coraz więcej zagranicznych artystów pojawiających się w Polsce zapoznaje się przed występem na scenie z sytuacją panującą w kraju. Jedną z najbardziej niepokojących ich kwestii jest ta dotycząca społeczności LGBT - według wszelkich badań Polska to jeden z najbardziej homofobicznych krajów w Europie, a osoby LGBT są prześladowane i nie mogą liczyć na równe prawa. Na takie traktowanie nie ma zgody gwiazd.

Artyści coraz częściej wykorzystują więc swoją popularność i wpływ na fanów, by przypomnieć o tym, co leży im na sercu. Maneskin na Polsat SuperHit Festiwal 2021 również postanowili to zrobić! W pewnym momencie koncertu w Polsce Maneskin wygłosili apel do Polaków, a wokalista Damiano David pocałował kolegę z zespołu.

>> Damiano David z Måneskin jak młody Johnny Depp? Jest BARDZO przystojny! [GALERIA]

Beata Kozidrak jak prawdziwa królowa: Wszyscy rzucają się jej do stóp!

Maneskin w Polsce - pocałunek na scenie

Maneskin wykonali na scenie w Polsce trzy piosenki, w tym oczywiście zwycięski hit Eurowizji 2021 Zitti E Buoni. Pod koniec swojej ostatniej piosenki muzycy zwrócili się z przesłaniem do publiczności. Damiano David zaapelował o równe prawa dla osób LGBT i pocałował kolegę z zespołu. Video z tego momentu grupa zamieściła na swoim oficjalnym profilu na Instagramie.

Równe prawa dla społeczności LGBTQIA+ ?️‍?.Uważamy, że każdy powinien mieć możliwość robienia tego bez obaw.Uważamy, że każdy powinien mieć całkowitą swobodę i być kimkolwiek, do cholery, chce.Dziękuję Polsko, MIŁOŚĆ NIGDY NIE JEST ZŁA ?

- napisali muzycy.

Warto dodać, że Maneskin to nie pierwsza gwiazda, która podczas koncertu w Polsce głośno wsparła osoby LGBT. Chociażby w 2019 roku podczas koncertu w Chorzowie inni rockmani - Rammstein - wystąpili na scenie z tęczową flagą.

Tymczasem zobaczcie video zespołu Maneskin z Polsat SuperHit Festiwalu 2021!

Źródło: Maneskin na Polsat SuperHit Festiwal 2021 z przesłaniem. Muzycy CAŁOWALI SIĘ na scenie!