Malcolm Young nie był pewny co do słynnego riffu AC/DC. Sytuację uratował Angus

i

Autor: screen: https://youtu.be/pAgnJDJN4VA

Malcolm Young nie był pewny co do słynnego riffu AC/DC. Sytuację uratował Angus

2021-04-16 10:37

AC/DC mają na koncie wiele kultowych riffów, które z biegiem lat zapisały się jako najważniejsze w historii rocka. Okazuje się, że jeden z najbardziej znanych riffów zespołu, mógł nigdy nie ujrzeć światła dziennego, a sytuację uratował Angus Young.

AC/DC mają na koncie wiele hitów, które stały się fundamentalne dla muzyki rockowej. Autorami kultowych riffów zawsze byli Angus Young i Malcolm Young, którzy rozkręcili zespół i zrobili z niego legendę. Okazuje się, że jeden z kultowych numerów zespołu, mógł nigdy się nie ukazać, na szczęście sytuację uratował Angus Young.

Janusz Panasewicz w wywiadzie dla Eski ROCK

Angus Young uratował legendarny riff AC/DC, który Malcolm chciał zamknąć w szufladzie

Jak wspomniał Angus Young, gdy zespół pracował nad płytą 'Back In Black' Malcolm Young stworzył riff, co do którego nie był pewien. i cały czas męczył Angusa mówiąc:

Doprowadza mnie do szału. Nie zasnę, jeśli nie nagram tego na kasetę. Nie wiem, czy to jest do kitu czy nie.

Angus powiedział krótko:

Jeśli tobie się nie podoba, to powiem, że sam go napisałem.

Chodziło oczywiście o riff do piosenki 'Back In Black', który jest do dzisiaj uznawany za najpopularniejszą piosenkę grupy

Przypomnijmy, że AC/DC wydali z końcem 2020 roku album 'Power Up!', który spotkał się z ciepłym przyjęciem fanów oraz krytyki. Zespół podkreśla również, że gdy sytuacja na świecie się poprawi, ruszy w trasę koncertową.

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]