Machine Head byli inspiracją dla Metalliki? To dzięki nim zespół zmienił styl?

i

Autor: screen: https://youtu.be/heUZzYbTlBk

Machine Head byli inspiracją dla Metalliki? To dzięki nim zespół zmienił styl?

2021-01-29 13:38

Metallica miała różne fazy w swojej karierze i często spotykały się one ze średnim odbiorem ze strony fanów. Okazuje się, że inspiracją do zmian w zespole była grupa Machine Head.

Metallica miała w swojej karierze momenty gdy zmieniała swój styl, pokazując się z zupełnie innej strony. Oczywiście te zmiany często denerwowały fanów, którzy z biegiem lat nawet zaakceptowali to co robi grupa. Jak się okazuje, do wielu z tych zmian zespół został zainspirowany przez grupę Machine Head.

Co tam w środku gra? - Motorhead

Metallica zmieniła styl dzięki Machine Head? 

W wywiadzie dla 'Let There Be Talk' Phil Demmel opowiadał o nagraniach albumu 'The Blackening' Machine Head. Nie zabrakło tematu Metalliki, która w tamtym czasie nagrywała krążek 'Death Magnetic'. Jak twierdzi artysta, to dzięki Machine Head zespół wrócił do thrashu:

Kolesie z Metalliki byli dumni z tej okolicy, mimo że już tu nie mieszkają. Wciąż jednak byli z niej dumni i myślę, że kiedy usłyszeli tę płytę, zainspirowała ich i powiedzieli sobie: „Kur*a, przecież to lubimy najbardziej, spróbujmy tak grać”. No i w 2008 roku wyszedł album „Death Magnetic”, na którym znalazło się wiele ciężkich momentów.

Obecnie Metallica nagrywa nowy album, który być może będzie miał premierę jeszcze w tym roku. Co tym razem zainspiruje Metallikę? Tego nie wiadomo.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?