Kora- te utwory będą z nami zawsze [VIDEO]

i

Autor: brak danych

Maanam wraca na scenę. Kto zastąpi Korę?

2021-03-26 12:03

Ten legendarny polski zespół jest kochany i wręcz uwielbiany przez rzesze fanów. Na twórczości Maanamu wychowały się dosłownie pokolenia melomanów, a zespół kształtował gusta muzyczne od lat. Niestety po tragicznej śmierci wokalistki, a zarazem twarzy zespołu - Kory - Maanam na chwile zamilkł. Dziś znów budzi się do życia i to z nowym głosem. Jak myślicie kto będzie mieć zaszczyt zastąpić Korę na scenie i przed mikrofonem w studio?

Aby zrozumieć perturbacje jakie spotkały zespół należy cofnąć się do roku 2019. To wówczas nastąpił definitywny koniec epoki Złotego Maanamu, który tworzyli wówczas Ryszard Olesiński i Paweł Markowski oraz wokalistka Karolina Leszko-Tyczyńska.

Maanam wraca na scenę - historia

Maanam wraca na scenę i tego możemy być już dziś pewni na 125%! Wierni fani pamiętają z pewnością kilka perturbacji na przestrzeni lat 2019-2021. Tak, to wówczas jeszcze żyjąca kora zakwestionowała muzyczną ideę, której głosem była Karolina Leszko-Tyczyńska. Jednak po śmierci legendarnej wokalistki, jej mąż zabrał się do pracy i postanowił zawrzeć sojusz i porozumienie z byłymi muzykami zespołu. To wtedy ten muzyczny projekt zmienił nazwę na ExMaanam.

Janusz Panasewicz w wywiadzie dla Eski ROCK

Gdy wszystko było już na dobrej drodze zespół postanowił ogłosić, że frontmenką zespołu zostanie jednak Karolina Gibka. Dziś po dwóch latach ExMaanam zmienił jednak pierwotną decyzję i ogłosił wielki powrót i zmiany.

Maanam wraca na scenę - oświadczenie

Maanam wraca na scenę, ale znów w nieco innym składzie. Członkowie ExMaanam poinformowali właśnie fanów, że do zespołu wróciła Karolina Leszko-Tyczyńska. - Wspólnie doszliśmy do wniosku, że razem najlepiej czujemy rock and roll i naszą współpracę powinniśmy kontynuować. Karolina jest tą wokalistką, którą Marek Jackowski – współtwórca legendarnej grupy Maanam – wybrał do zespołu Złoty Maanam. To wspaniała rekomendacja, sama w sobie - napisał w mediach społecznościowych Ryszard Olesiński.

Muzyk wyjaśnił, że według niego i całego zespołu ten wybór jest jednym z najlepszych - Jako kierownik muzyczny zespołu, jestem przekonany, że osoba Karoliny, jej głos, charyzma, osobowość, talent, czasami nieprzewidywalność i spontaniczność a zarazem nieudawana autentyczność jest tym, czego potrzebuje i oczekuje zespół exMaanam. Warto zaznaczyć, że tym razem to członkowie zespołu skontaktowali się z wokalistką, a nie odwrotnie jak miało to miejsce w 2019 roku. Zespół zapowiedział, że planuje wrócić na sceną i do koncertowania już w trakcie lata 2021.

Sonda
Lubisz ExMannam?